Strašák jménem stres se bohužel stává každodenní realitou pro mnohé z nás. Každý ví, že přemíra stresu má negativní dopad na psychické i fyzické zdraví, ovšem ubrání pracovního tempa by mohlo znamenat ztrátu zaměstnání...

Představte si, že by na vás v práci dopadla tíha nezvládnutelných povinností natolik, že byste začali zoufale potřebovat pauzu. V takové kritické chvíli by vás šéf nevyrazil, ale s klidem by vás odkázal do Orrbu, kde budete mít chvíli na to, abyste si dáchli, odpoutali se od stresující reality a dali se dokupy. Zalezete si do kabinky, která vás ochrání před zbytkem světa, usadíte se do pohodlného křesílka a zvolíte si program, který vás má dostat z nejhoršího. Uvnitř ochranné bubliny můžete po dobu 10, 20 či 30 minut meditovat, učit se, nechat se otestovat nebo povzbudit.

Popudem k práci na tomto vynálezu sice bylo pomoci lidem, kteří po celou pracovní dobu sedí před obrazovkou počítače, nicméně brzy se začalo uvažovat i o umístění bublin na letiště, na univerzity nebo dokonce i na další veřejně dostupná místa. Proč ne – stres může dolehnout na kohokoli kdekoli, každého se může někdy zmocnit pocit, že teď potřebuje být sám. Vzhledem k univerzálnosti využití bubliny Orrb není divu, že si na programech dali tvůrci záležet, spolupracovali s wellness zařízeními, aby dosáhli pestré nabídky možností relaxace, z nichž si vybere skutečně každý, ne jen omezená skupina lidí.

Otec projektu, Lee McCormak, pracoval na Orrbu přes deset let. On a jeho tým vycházeli ze skutečnosti, že naše životy jsou stále víc a víc ovlivňovány technologiemi, že lidé ztrácejí schopnost koncentrace a že dochází ke změnám kvality pracovního prostředí k horšímu. Vynálezci se snažili vytvořit místo, kde si může vystresovaný člověk odpočinout, najít cestu k soustředění a pozitivně tak ovlivnit svůj pracovní výkon. Nyní slaví úspěch: první relaxační bubliny zahájí provoz na jaře 2015 v San Francisku a v Londýně.

Bubliny nejsou propracované jen z hlediska efektivnosti, důležitý je i jejich propracovaný design. Orrb vyniká oblými tvary a bude se vyrábět v různých barevných provedeních, včetně bílé a černé.