Pro většinu z nás je zvykem poslouchat muziku, která s námi nějak rezonuje. Často chceme prostřednictvím hudby uniknout od všednosti či umocnit svou aktuální náladu. Díky nejnovějším technologiím máme možnost poslouchat jakoukoliv hudbu, kdykoliv se nám zachce. Designové studio Uniform však přichází se zcela unikátní novinkou. Tou je citlivé rádio, které vybírá skladby podle aktuální nálady posluchače.

A jak to celé funguje? 

Přístroj je vybaven kruhovým displejem, který snímá tvář osoby stojící přímo před ním, a následně odesílá informace do programu na analýzu obličeje odspolečnosti Microsoft. Po vyhodnocení aktuální nálady spustí odpovídající skladbu ze Spotify. Zábavné je i to, že během celého procesu se vizuální tvář na obrazovce neustále mění v závislosti na pohybu dané osoby, a tak není problém střídat nejrůznější hudební styly.

Neotřeý design a praktické vlastnosti

Ani po estetické stránce není toto citlivé rádio pozadu. Jasně žlutý design a pruhovaná anténa působí hravě a poutavě. Také jej můžete připevnit na stěnu vašeho obývacího pokoje nebo kuchyně a užívat příjemný poslech hudby. Sečteno a podtrženo, tohle rádio je důkazem, že technika nemusí být vůbec nudná věc. 

Celý projekt spatřil světlo světa na V&A’s Digital Design Week, jenž byl součástí londýnského Design festivalu 2016.Solo - Emotional Radio from Uniform on Vimeo.