Možná jste se i vy někdy zasnili a pokusili se představit si, jaké to asi je létat si jako pták. Drobní opeřenci se denně proletují nad našimi hlavami a pokud nás zrovna nezasáhne dávka ptačího trusu, závidíme jim svobodu pohybu, neomezené možnosti a vůbec lehkost a bezstarostnost, které z jejich letu čiší. Bohužel je velmi nepravděpodobné, že bychom se jednoho dne probudili okřídlení a schopní se vznést a ladně se pohybovat vzduchem, takže si o skutečné ptačí zkušenosti můžeme nechat jen zdát. Naštěstí pro nás i tak může být ptačí svět inspirativní.

Ačkoli poznámka o tom, že má někdo na hlavě vrabčí hnízdo, není lichotivá, musí se uznat, že stavba ptačího domova není nikterak snadnou záležitostí a výsledek je vskutku obdivuhodný. Je tedy jen dobře, že si onoho zázraku všimli i designeři: jak by se vám zamlouvalo uložit své pozadí do křesílka, které velmi nápadně připomíná ptačí hnízdo? Hnízdečko Niny Brunnové je vyrobené z proužků březového dřeva a je vybaveno tmavě hnědým polštářkem, který zajistí komfortnější posezení.Nest-chair-by-Nina-Bruun

Chybí-li vám trocha ryzí přírody, zkuste model Floris Wubbenové, ta je poslepovaná z neopracovaných větví a ohýbaného jasanového dřeva.

Nest-shaped-chair-made-of-Rough-Wood

Někteří lidé si ptactvo zamilují natolik, že ho prostě musí mít doma. Svobodomilní tvorové však touží po svém bohémském způsobu života a tak je po odchycení čeká uvěznění v kleci. To je smutné, nicméně židle à la ptačí klec zas až tak nepřátelská není. Navíc odpovídá moderním trendům, poskytuje pohodlí i soukromí.

High-Back-Cage-like-Chair-Design-by-Autoban

A když se k tomu všemu ještě houpe...

The-Hanging-Chair

Ptačí židle Birdy Chair představuje originální kousek nábytku, který by se mohl skvěle vyjímat i ve vašem bytě. Je vyrobená ze dřeva, sušených lián a kůže.

Birdy-Chair