Pokud vyhledáváte originální a stylový nábytek, nebo byste rádi oživili interiér alespoň jedním designovým kouskem, vyzkoušejte sedací nábytek z patchworku. Tento vícebarevný čalouněný nábytek si můžete pořídit v mnoha variantách. Patchworková křesla, jídelní židle, taburety i pohovky jsou stále populárnějším nábytkem. Nadčasový vzhled skvěle doplní vaši pracovnu, obývací pokoj nebo jakoukoliv jinou místnost, kde potřebujete dostatek pohodlí pro relaxaci nebo soustředění se.

Motiv patchwork

Patchwork je technika, která se vyznačuje sešíváním různě barevných kousků látek do pravidelných geometrických vzorů. Výsledným produktem může být jak čalouněný nábytek, tak koberec, deka či polštář. Každá varianta je charakteristická pestrým zpracováním vzorů.

Nebojte se barev

Právě syté odstíny a jejich vzájemná kombinace jsou charakteristickým prvkem originálního designu. Barvy milují především děti, a proto se křeslo i lavice budou skvěle vyjímat právě v dětském pokoji.

Designový prvek vybírejte s ohledem na vás současný interiér

Stylový a originální nábytek v motivu patchwork by měl do stávajícího pokoje zapadnout. Pokud je převážná část interiéru zařízená v decentních a světlých barvách, pak tento nábytek bude dominantním prvkem a rozzáří pokoj. V takovém případě si můžete dovolit libovolné barevné kombinace. Máte-li místnost zařízenou v kombinaci více pestrých barev, zvažte černobílou variantu. Čalounění tak nebude vytvářet pocit chaosu.

Jak tento textil udržovat?

Nejlepší variantou v běžné péči o textilní čalounění, je pravidelné vysávání. Použít lze i vysavač s mokrým vysáváním. Vyhýbat byste se měli chemickým přípravkům, častému a intenzivnímu drhnutí kartáčem. Látka tím může změnit svůj odstín. V případě, že se vám skvrny nepodaří odstranit nebo chcete vyčistit celý povrch, bude vhodné obrátit se na odborníka.