Už nevíte čím zabavit své malé neúnavné raubíře během dlouhých slunečných dní? Je načase vyrobit jim obří vodní polštář!

Co budete potřebovat? Základem je plastová fólie. Jak vás asi napadne, potravinová fólie nejspíš nebude to pravé ořechové, ostříleným uživatelům se osvědčila malířská fólie o tloušťce 4 milimetry. Dále si připravte žehličku a žehlicí prkno, pergamenový papír a lepicí pásku (ta není úplně nutná, jak se brzy dočtete).

Ze všeho nejdřív nažhavte žehličku, a to na plný výkon. Z pergamenového papíru vystřihněte obdélník o velikosti zhruba 60x40 cm a ten přehněte napůl, takže získáte dvojitý obdélník o velikosti 60x20 cm. Ozdobte ho čarou rovnoběžnou s ohybem, kterou narýsujete asi tak 5 cm od ohybu. Pokud jste se rozhodli vyrobit vodní polštář o velikosti menšího zábavního parku, bude potřeba najít dostatečně rozlehlé prostory, kde bude práce probíhat. Máte? Dobrá, rozbalte fólii a přehněte ji napůl – tak takhle velké to nakonec bude. Na zem si připravte žehlicí prkno (nebo aspoň starou deku, ať to neodnese koberec, případně ať nám práci nehatí dlaždičky) a narafičte na něj fólii, zažehlovat budete nejprve stranu, která sousedí s přehybem fólie. Konečně přichází řada na nachystaný pergamenový papír: navlékněte ho na fólii (vznikne tak jakýsi sendvič: pergamenová houska a fóliový salám) od rohu u přehybu podél strany, která potřebuje „slepit“. Chopte se žehličky a pomalu, opatrně, přiměřeným tlakem jeďte rozpálenou žehličkou po pergamenu, čára na něm představuje hranici, za kterou už byste žehlit neměli. Poté co přejedete celou pergamenem vyznačenou dráhu, chviličku počkejte, až spoj vychladne (ať se vám to nepotrhá), a pak posuňte pergamen zase o kousek dál a postup opakujte, až se ocitnete opět u přehybu. Obří kapsa je hotová, jde se ven!

U rohu v přehybu vyřízněte malý otvor, tudy se bude napouštět: vstrčte hadici (radši víc než míň, ať vám zdivočelá hadice nevyskočí ven) a můžete plnit vodou. Je dobré přidržovat fólii dírou nahoru, abyste předešli nečekanénu zmáčení a zmaření veškerého snažení. Aby to bylo o něco zajímavější, můžete během plnění přidat do polštáře potravinářské barvivo nebo maličká pěnová zvířátka. Když už máte pocit, že té vody bylo dost, utněte přívod a zapečeťte napouštěcí otvor. Máte dvě možnosti: buďto použijete lepicí pásku (a tím se vám otevírá možnost použít pytel k podobným účelům ještě někdy v budoucnu), nebo otvor zažehlíte.

Nyní už nezbývá než vypustit zvěř. Dost možná se nebudete stačit divit, jaké veselí dokáže vaše dílo rozproudit. Děcka skáčou, pobíhají, válejí se, metají kotrmelce, pokud jste použili pěnová zvířátka, zkoumají, co to tam uvnitř plave, a kvečeru už možná jen tak leží a nechávají se unášet na vlnách. Přidáte se?