Stěhování je většinou hektické a stresující. Abyste si náročný proces co nejvíce ulehčili, připravili jsme pro vás několik tipů, které vám přestěhování do nového domova usnadní. 

Ještě před samotným stěhováním si promyslete, zda si najmete výpomoc, nebo potřebné věci zvládnete naložit a odvézt sama či s rodinou. Potom vyberte konkrétní den a čas. Z hlediska provozu na silnicích nebo cen stěhovacích společností je nejvýhodnějším termínem polovina týdne a měsíce. Pokud před novým domem či bytem je velký provoz, zajistěte si možnost parkování také dopředu.

Pomůcky pro lepší organizaci

Skvělým pomocníkem jsou barevné nalepovací štítky. Každému pokoji přiřaďte jednu barvu a tou označte příslušné krabice. Štítky poznačte i veškeré kabely. U nich si poznačte i typ elektroniky, ke kterému patří a zda se jedná o USB nebo HDMI. Policové regály a skříně před demontáží vyfoťte. Uvidíte, že během sestavování nábytku se budou hodit.

Zajistěte si dostatek papírových krabic

Pevné krabice usnadní převoz veškerého vybavení. Využijte prázdné boxy, které vám zůstaly po nových spotřebičích a pokud jich nemáte dostatek, poptejte se v obchodech s potravinami, v knihkupectví, drogeriích nebo v nedalekých kancelářích.

Jak nejlépe zabalit křehké sklo i důležité dokumenty?

Například talíře balte vždy vertikálně. Snížíte tak šanci, že se při převozu poničí. Jednotlivě je uložte do papíru, bublinkové folie nebo ručníku. Plné šuplíky komody s důležitými dokumenty obalte potravinovou folií. Předejte tak opětovnému vyskládání celého obsahu zásuvek a žádný doklad se neztratí. Šatní skříň nejrychleji zabalíte spojením cca 15-20 ramínek k sobě, kdy oděvy vložíte do velkých odpadkových pytlů.

Nejtěžší obsah uskladněte do kufru na kolečkách

Vyvarujte se bolesti zad a veškeré knihy nebo učebnice vložte do cestovního kufru. Vychytávka se vám hodí především pro stěhování na kolej. Máte hromadu knih, které se vám už nehodí? Nabídněte je místní knihovně, škole nebo dětskému centru.