Venkovní sprchy patří mezi nejoblíbenější zahradní trendy. Nepotřebují příliš místa a osvěží nejen v létě. Inspirujte se nejlepšími nápady na outdoorové sprchy. 

Venkovní sprcha vám umožní opláchnout se před vstupem do bazénu či vířivky, očistit zahradní nábytek a dětské hračky, nebo umýt zvířata, aniž byste znečistili vnitřní koupelnu. Pokud na své zahradě máte nevyužitý prostor navíc, můžete si dopřát kompletní venkovní koupelnu mezi stromy.

Ještě před pořízením promyslete instalaci

Pokud uvažujete o instalaci venkovní sprchy, nezapomeňte zvážit, jaké přípojky vody máte k dispozici. Rozdíl bude také v případě, zda máte zájem o připojení studené, nebo i teplé vody. Dostupné jsou jak varianty celoroční, tak pouze letní sprchy. Zvažte, jak byste chtěli, aby celkový design vypadal. Zda má odpovídat exteriéru a interiéru vašeho domova, nebo zda preferujete vytvořit samostatný designový prostor.

Sprchový panel

Multifunkční sprchový panel je vhodný jak na zahradu, tak i na terasu. Jednotlivé panely se liší nabídkou funkcí sprchování, počtem trysek, materiálem a rozměry. Hlavice může být samostatná s rukojetí, ale také jako pevná součást panelu.

Solární sprcha jako exotický vodopád

Kovovou trubici skryjte pod obložením z tropického dřeva a užijte si chvíle relaxace jako na dovolené. Instalací vytvoříte zábavné koupání nejen pro dospělé, ale i děti.

Venkovní sprchový kout

Aby zahradní sprchový kout působil jednoduše a nenápadně, obložte boční strany a podlahovou část dřevem. Dle dispozic můžete zvolit otevřený i uzavřený kout nebo vstup propojit přímo k bazénu či vířivce.

Kam zahradní sprchu nejlépe umístit? 

 Zvolte místo, na které dopadá maximum slunečních paprsků. Současně dejte přednost místu, kde máte dostatek soukromí. Využít můžete i speciální paravány určené k solárním sprchám, které vám během sprchování zajistí dostatek klidu a pohodlí.