Nábytek z palet je stále velmi populární. Mezi největší výhody patří nízká pořizovací cena, nápaditý vzhled a skutečnost, že z něj postavíte opravdu ledacos. Pořídit nebo vyrobit si můžete zahradní nábytek, police, kancelářský stůl, houpačku nebo pelíšky pro své domácí mazlíčky. 

Vzhled palet můžete individuálně přizpůsobit svému vkusu a díky tomu se nábytek hodí do každého interiéru. Rustikální vzhled docílíte základním ošetřením s využitím průhledného laku. Moderní styl nábytku zase podpoříte natřením výraznou barvou. Výjimkou nemusí být ani neonové odstíny a osobité nápisy, které zafixujete bezbarvým lakem. Výhodou paletového nábytku je úložný prostor, který vám následně vznikne. Především v případě, pokud bude nábytek tvořený více položenými paletami na sobě.

Zahradní sedací souprava

Nejoblíbenějším paletovým nábytkem jsou sedací pohovky. Díky své variabilitě nabízí řadu možností, jak si jednotlivé kousky můžete přeskládat a navrhnout. Paletový nábytek na terasu i balkon je funkčním řešením především pro atypické prostory.

Květináče

Originálním doplňkem na zahradu, terasu i balkon jsou obdélníkové vnější květináče. Dřevěný truhlík, do kterého můžete zasadit okrasné květiny, bylinky, zakrslé dřeviny, či různé druhy zeleniny můžete vyskládat do řady a vytvořit tak vyvýšené zahradní záhonky.

Originální postel do dětského pokoje i ložnice

Postele vyráběné z dřevěných přepravních palet jsou velmi moderní. Úložné prostory mohou být pod postelí i za ní. Manželskou postel z tohoto materiálu ozdobte o romantické podsvícení. Efekt je zaručený.

Nástěnné police

Jednoduší variantu vlastnoručně vyrobeného nábytku z palet představují nástěnné police. Dřevěná praktická police poslouží k vystavení dekorací a dalších drobných předmětů. Barevné provedení přizpůsobte ostatním dílům nábytku, nebo naopak vytvořte kontrast.

Pelíšky pro kočky i psy

Paletový nábytek nemusí dělat radost pouze vám. Dřevěný korpus bude chránit vaše zdi před znečištěním a oděrkami. Díky přírodnímu materiálu lze pelech umístit jak ve venkovním, tak vnitřním prostoru domu.

Kancelářské i konferenční stoly z palet

Kromě křesel a pohovek je možné vyrobit také plně funkční konferenční i kancelářské stoly. V tomto případě není nezbytné, aby i další části nábytku byly ze stejného materiálu, naopak. Výrazný a jedinečný prvek podtrhne interiérový design celé místnosti. Pokud chcete docílit elegantnějšího vzhledu, doplňte paletový stůj o vrchní skleněnou desku.

Houpací sedačka na terasu

Chvíle klidu a odpočinku vám zpříjemní zahradní houpací sedačka. Aby splňovala potřebnou nosnost a stabilitu, je nutné dřevo zpevnit kovovými součástkami. Komfortní pohodlí vám zaručí textilní polštáře a matrace.