Hydromasáž už nemusí být výsadou pouze wellness pobytů a saunových světů. Pokud hledáte kompromis mezi hydromasážními sprchovými kouty a běžnými bateriemi, budou pro vás sprchové panely to pravé. 

Pomocí sprchového panelu s masážními tryskami si můžete zpříjemnit každodenní koupel. Oproti masážním vanám a vířivkám panel nepotřebuje příliš prostoru. Úspornější je také v souvislosti se spotřebou vody a času, který k relaxaci využijete. Komfort ale zůstává stejný.

Jak fungují sprchové panely

Speciální panely poskytují sprchování v několika režimech. Například déšť, kaskáda a vodopád.  Rozmazlovat se můžete i jejich vzájemnou kombinací. Pro zdravé sprchování není ani tak důležitý počet trysek jako jejich správné nasměrování pod ostrým úhlem. Některé modely jsou obohaceny o praktické LED osvětlení.

Co panel obsahuje

Běžné sprchové panely jsou vybaveny hlavovou a ruční sprchou. V základní výbavě bývají čtyři vodní boční trysky a jedna až dvě sprchové hlavice s regulací poskytovaných funkcí, zejména několika úrovněmi tlaku vody. Trysky jsou standardně v úrovni ramen, zad a hýždí dospělého člověka. Některé panely nemají možnost regulace směru trysek. Proto zvažte výšku všech členů vaší rodiny a případně vyberte takový model, který poskytne komfortní koupel každému. Pokud máte malé děti, vyberte panel s dětskou pojistkou. Zabrání nepříjemnému opaření nebo vytopení sousedů.

Materiál panelů

Nejdostupnější variantou jsou panely z akrylátu, které nabízí kromě příznivé ceny i snadné čistění. Dražší modely lze najít mezi hliníkovými panely nebo výrobky z tropického dřeva. Vyšší třídu zastupují panely z nerezové oceli.

Rozdělení podle montáže

Nejběžnějším druhem montáže je připevnění na zeď. Některé panely lze nainstalovat pod omítku. Konkrétní montáž vybírejte s ohledem na stav aktuálního sprchového koutu. Pokud máte čtvercový nebo čtvrtkruhových sprchový kout, vybírejte mezi možnostmi instalace do rohu. Panel by také neměl být namířen proti zavírání, a to z důvodu správného těsnění.

Nezapomeňte na snadnou údržbu

Některé panely bývají ošetřené tzv AntiCalc vrstvou. Technologie zabraňuje usazování vodního kamene. Během nákupu se dopředu ujistěte, zda tuto funkci vámi vybraný panel má. Velkou výhodou jsou i vyjímatelné filtry ve sprchových hlavicích, kterými usazené nečistoty jednoduše vyjmete a vyprázdníte. Praktický je také spořič vody. Ten reguluje množství odtékající vody, aniž by snížil účinek sprchování.