Látková sedací souprava nabízí oproti sedačce kožené či koženkové neodmyslitelné výhody, především se k ní nikdy nepřilepíte, navíc se vám na ní bude měkce sedět a ještě vás bude hřát. Působí také útulněji a dodá vašemu interiéru ono často skloňované teplo domova. Dnešní nabídka látkových sedaček je velmi široká, designéři využívají nižších pořizovacích cen těchto sedaček a mohou si tak dovolit módní výstřelky, které by u drahých kožených sedaček pořizovaných na půl života, nebyly schůdné.

Látkové sedačky jsou tak k dostání v široké paletě barev, vzorků a potahů, hrubších či jemnějších, které se ve většině případů dají lehce očistit.

Mnoho z nich lze také velmi snadno rozložit a mohou tak posloužit jako noční útočiště pro vaše hosty. Díky takto široké nabídce je možné pořídit právě takovou sedací soupravu, která se dokonale hodí i do specifičtějších prostor.

Při koupi látkové sedačky je třeba dávat si pozor na příliš jemný potahový materiál, který by se mohl, především v rohových místech, ošoupat. Právě zmíněnému ošoupání se snaží výrobci zabránit kombinací látky a koženky. Koženkový potah umisťují v místech, kde k oděrkám dochází nejčastěji. Tyto materiálově kombinované sedací soupravy slaví momentálně svůj velký boom.