Pokud se rozhodnete splnit si svůj sen o bydlení, mějte na paměti, že to není tak snadné, jak to vypadá. Tedy pokud se do jednání s prodejci nebo realitními kancelářemi pustíte na vlastní pěst. Koupě bytu vám zabere mnoho času a vezme spoustu energie. Jednání totiž může v mnohém připomínat boj – zatímco vy chcete koupit byt za dobrou cenu a za férových podmínek, oni chtějí prodat co nejdráž a co nejrychleji. Celý proces má navíc úskalí, jako jsou právní vady, technický stav nemovitosti nebo převod v katastru, o nichž nemusí mít tušení ani nezkušení prodávající a mnohé realitní kanceláře. Ovšem je tady ještě druhá, na Západě zcela běžná možnost jak projít procesem koupě bytu – můžete využít službu zastupování kupujících. Na českém realitním trhu ji jako jeden z prvních nabízí Home Institute. Stojí vždy na straně kupujících, které chrání před podvody, špatnými rozhodnutími i vysokými cenami. A navíc šetří čas.

Nechte si vše kompletně vyřídit

Pokud bychom měli službu zastupování kupujících popsat od začátku, vše začne vytipováním vhodné lokality a hledáním konkrétního bytu. Vaši poradci z Home Institute vás potom doprovodí na všechny prohlídky zvolených nemovitostí a jakmile si nějakou vyberete, zajistí návštěvu profesionálních inspektorů, kteří prověří, zda byt je skutečně ve stavu, v jakém má být. Do ruky dostanete pasport nemovitosti a potom už je řada opět na Home Institutu. Nastává totiž ta nejdůležitější chvíle, a to je diskuze o ceně. Je dobře známá věc, že na českém realitním trhu je možné slevy získat, avšak rozhodně ne emocemi, jedině profesionálním jednáním postaveném na věcných argumentech. Home Institute vám slevu dojedná v maximální výši, protože cenu za svoje služby odvozuje právě od vyjednané slevy, nikoli kupní ceny. Pokud nevyjednají poradci z Home Institue žádnou slevu, máte veškeré služby zdarma. Férové a výhodné.

Kolem realit se může točit i řada dalších problémů

Málokdo má peníze na nový byt našetřené v plné výši, a tak je nezbytnou součástí koupě bytu také financování. Home Institute není smluven s žádnou konkrétní bankou, ale má velmi dobrý přehled o dostupných úvěrech, a tak pomáhá svým klientům s hledáním nejvýhodnější hypotéky s co nejnižší úrokovou sazbou. Bezpečnost celé transakce potom zajišťuje právní poradenství, které je v ceně služby. Jenom blázen by si už dnes kupoval byt bez právníka. Důvěřovat realitní kanceláři, že ohlídá férové podmínky pro prodávajícího i kupujícího, by bylo naivní. Součástí služby je proto zjištění právních vad, jako jsou exekuce nebo věcná břemena, kontrola všech smluv a rovněž advokátní úschova finančních prostředků. Jako kupující tak díky Home Institute přestáváte hrát na realitním trhu druhé housle a dostáváte do ruky mocné zbraně, které zajistí důstojný a úspěšný průběh celého procesu. A podobné služby vám mohou být nabídnuty i v případě, kdy hledáte investice do nemovitosti, a vaším cílem jsou tedy investiční byty.