Zaneprázdnění a unudění lidé mají přinejmenším jedno společné: rádi sem tam využijí příležitosti oživit svou každodenní životní šeď a zúčastní se nějaké kulturní akce. Těch se zvlášť ve větších městech koná poměrně dost, a tak není divu, že je potřeba nacházet stále nové a nové cesty, jak nalákat diváctvo. Téma výstavy, přednášky či představení a jméno autora může někdy stačit, nicméně aby byla účast zaručená, může se vyplatit uspořádat danou akci na nějakém zvláštním místě.

Už od roku 2007 vyhlašuje newyorský ostrov Governors Island soutěž o nej pavilon, v němž by se mohla nejedna kulturní událost odehrávat. Soutěž se každoročně těší obrovskému zájmu, což je potěšující už proto, že kromě originality je stěžejním kritériem ekologie: očekává se, že vybudování dočasného pavilonu bude co možná nejméně zatěžovat matičku Zemi. Letošní ročník má dva vítěze, jedním z nich je recyklovaný pavilon inspirovaný hortenziemi. 

Otcové projektu ze studia Izaskun Chinchilla Architects sestavili svůj pestrobarevný pavilon, který pojme zhruba padesátku lidí, z deštníků, ráfků, stativů a vysloužilých stoliček. Navzdory využití materiálů, které nejsou pro budování pavilonu zrovna nejobvyklejší a ke všemu jsou z druhé ruky, připomíná stavba (s trochou fantazie a když víte, co v tom máte vidět) trsy pestrobarevných květin. Pavilon lze různě přestavovat, aby vyhovoval požadavkům pořadatelů akcí, a až mu vyprší čas a bude rozložen, mohou být jeho jednotlivé součástky dále využity.

img_1_1434972286_25d50b9c8949a31f3e0eaa00a47c15a3izaskunchinchillaarchdesignboom04SERGIO_REYES_PICTURE_(34)izaskunchinchillaarchdesignboom05SERGIO_REYES_PICTURE_(3)