V bytech, kde se to hemží elektrospotřebiči, je třeba čelit závažnému problému přemnožení kabelů. V kuchyni se předrátování mnohdy vyřeší samo, protože od každého spotřebiče, který vám usnadňuje život, vede jeden kabel a ten se zpravidla schová kamsi přímo za elektropomocníka, případně někam za skříňky. Horší je to v pracovně nebo obýváku, protože od počítače nebo televize, k nimž patří rozsáhlé příslušenství, se line změť nevzhledných drátů. Kam s nimi? Být tam musí, protože bez nich by nefungovalo to, co vám dennodenně zpříjemňuje život. Nabízí se možnost kabely schovat nebo z nich vyčarovat něco esteticky přijatelnějšího.

Ačkoli se první možnost, tedy ukrytí drátů, může jevit jako jednodušší, schůdnější, není snadné najít takovou skrýš, která schová, co nemá být vidět, a zároveň bude vypadat lépe, než kabely. Přijatelným kompromisem může být oplocení kabelů.

20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-2

Ale pojďme rychle na něco kreativnějšího. Kabely nás sice mohou svou přítomností obtěžovat, ale jsou velmi tvárné, a tak by byla škoda jejich potenciálu nevyužít! Ano, s drátů můžete vytvářet na zdech i stropě zajímavé obrazce a obrázky.

20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-4 20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-6 20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-10 20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-14  20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-19

Pokud se na neobvyklé výtvarné tvoření necítíte, mám pro vás ještě jeden tip: kabely prostě trochu dozdobte přírodními či jinak tematicky laděnými motivy nebo třeba korálky a hned budou vypadat mnohem veseleji a méně otravně.

20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-820-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-1620-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-1220-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-1720-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-1520-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-18

Neobvyklým řešením pro odvážné by mohla být také zásuvková tapeta.

20-Simple-and-Ingenious-DIY-Projects-That-Will-Hide-Your-Wires-Into-Wall-Art-Ideas-to-Hide-Wires-homesthetics-decor-3