Posláním jakéhokoliv umění je vyvolat emoce. Pokud jde o to výtvarné, mistrem na slovo vzatým je americký malíř Jeremy Mann. V jeho portfoliu lze najít díla, která vyrazí dech, a to nejen díky precizní malbě, ale i tématům a atmosféře, kterou zdůrazňují.

Jeremy Mann se narodil v roce 1979. Je držitelem titulu Cum Laude BFA z Ohio University a MFA s vyznamenáním z Akademie umělecké univerzity v San Franciscu.

Ve své kreativní praxi se Mann snaží napodobit své město, San Francisco, dramatem, náladou a osobností. Své bezprostřední okolí maluje s intimním, dynamickým výrazem. Mnoho jeho kompozic je inspirováno mokrou dlažbou, která reflektuje pouliční lampy a neonové nápisy či třpyt deště.

 Umělec maluje na dřevěné panely se středním až velkým měřítkem a využívá řadu technik. Maluje s důvěrou a vkusem, vytváří složité kompozice s živoucími i atmosférickými barvami.

 Za dobu svého působení v umělecké sféře získal Mann pozornost od kritiků i sběratelů. Jeho práce nedávno zdobila obálku časopisu American Art Collector a byla vystavena v Ohiu a Kalifornii.