Máte-li pocit, že vám ve vaší ložnici něco chybí nebo vás čeká kompletní rekonstrukce bytu a vy již přemýšlíte nad doplňky, přinášíme vám pár rad a stylů, které by vás, nejen ve vaší ložnici, mohli zaujmout. Nejedná se jen o moderní a vytříbený vkus, ale také o funkční, levný a minimalistický styl, který vás bude bavit.

V tomto článku se dozvíte, že za designové kousky nemusíte zaplatit celé jmění a že někdy méně je více. Vsaďte například na nestárnoucí klasiku a pořiďte si tapety do ložnice. Technologie, která je nyní na výrobu tapet volena, se vám bude líbit, nejenom díky pořizovací ceně, ale také kvalitě výrobku a snadné instalaci. Nemusíte si domů zvát tapetáře, tapety snadno nainstalujete sami za několik hodin.

Moderní ložnice nemusí vypadat jako přehlídka barev a šatních skříní. Naopak, ložnice je jedna z nejdůležitějších místností vašeho domova. Trávíte v ní někdy více než třetinu dne, proto je celkový koncept ložnice velmi důležitý.

Přinášíme vám několik stylů, které se dokonale hodí pro ložnici. Dekorace v těchto stylech jsou velmi snadné na údržbu, levné a pořídíte je v mnoha kamenných obchodech i na internetu. Myslete také na to, že méně je někdy více, proto není potřeba zahltit postel polštáři a celou ložnici různými skříněmi a menším nábytkem. Ložnice by měla být především vzdušná a snadná na údržbu. Není nic horšího, než dýchání prachu, který se usazuje ve všech mezerách a je někdy obtížné se ho zbavit.

Styly, které vás budou bavit

Je dobré vsaditvše na jednu kartu, v tomto případě na jeden styl. Kombinace několika stylů je samozřejmě povolena, ovšem nedoporučujeme vám ji. Styly se mohou v určitých barvách nehezky ,,třískat“ a celkový dojem bude vypadat chaoticky.

Bohostyl

Úžasný, lehký, vzdušný a jemný styl, který se nejvíce hodí právě do ložnice. Boho styl je veden v jemných zemitých odstínech, kdy převládá písková, béžová, bílá či světle šedá. Boho styl je možné si představit jako kombinace zdravého způsobu života s přírodními materiály. Zelenou má také velká postel s nebesy, do které se vejde celá vaše rodina. Dekorace na zeď jsou u tohoto stylu velmi propracované. Ať už zvolíte lapače snů nebo v současné době velmi moderní macrame dekorace, nešlápnete vedle a v ložnici se budete cítit velmi lehce a osvobozeně.

Venkovský styl

Co se vám jako první vybaví, když se řekne venkovský styl? Máte na mysli pohádkovou chaloupku na Šumavě nebo babičky pokoj, ve kterém voněla káva, čerstvě upečená buchta a masivní křeslo, ve kterém babička sedávala a vyprávěla vám příběhy? Venkovský styl je plný různých doplňků, které nemusí být zcela nové. Dejte starým věcem nový kabát a uvidíte, jak celkově zapadnou do vašeho domova.

Funkční styl

Jak už název napovídá, u tohoto stylu není místo pro žádné doplňky do pokoje. Funkční styl je velmi podobný minimalistickému s tím rozdílem, že zde není žádoucí opravdu žádný ,,zbytečný“ kus nábytku nebo dekorace. Funkčně zařízená ložnice bude mít jen opravdu nejnutnější nábytek, čili postel a skříň pro osobní věci. Může působit trochu smutně a neosobně, na druhou stranu o to zde tolik nejde. Funkční styl je veden pro vytížené lidi, kteří nemají čas trávit doma hodiny úklidem. Potřebují se doma vyspat, najíst, umýt a opět vyrážejí vstříc novým dobrodružstvím. Tento styl o pravdu není pro každého, proto jej hned neodsuzujte, ale máte-li radši kolem sebe rodinu a teplo domova, nebude tento styl pro vás.

Věříme, že jsme vás na nějaký výše jmenovaný styl nalákali, a vy si tak můžete vyzkoušet, do jakého odstínu budete ladit svou novou ložnici. Pokud si nejste jistí, nevadí, styly můžete samozřejmě střídat dle libosti. Nezapomeňte si ovšem pořídit dostatek úložného prostoru pro všechny vaše dekorace.