Chytré domácnosti nabízí všestranné využití a naprostý komfort bydlení. Oblíbenou variantou jsou inteligentní svítidla, která se mohou sama zapínat, vypínat, měnit intenzitu nebo barvu dle předchozího nastavení. Jaké trendy můžete vyzkoušet a podle jakých kritérií inteligentní systém vybrat?

Stisknutím tlačítka můžete svůj dům ovládat na dálku z kanceláře, z pohodlí gauče nebo bazénu. Ovládání chytrého domu zvládne celá rodina. Požadavky na provedení interiéru se stále zvyšují a pozadu nezůstává ani chytré osvětlení.

Trendy chytrých svítidel

Díky nejnovějším technologiím se všechna zařízení dají propojit do jednoho ovladatelného celku a prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu je lze řídit odkudkoliv. Výhodou je, že jsou maximálně šetrná k přírodě a pracují při nízké energetické náročnosti. Vybírat můžete z velkého množství typů svítidel. Například nad jídelní nebo pracovní stůl jsou vhodnější silnější stropní svítidla. Nástěnná varianta pomůže zvýraznit designové prvky. Vybrat si můžete také stolní lampu, která bude tím správným partnerem k vašemu pohodlnému křeslu. V interiéru se nemusíte bát ani kombinovat různé typy svítidel a lamp.

Co chytré osvětlení dokáže?

Inteligentní osvětlení zkrátka ví, jakým způsobem a kdy má svítit. Například když vstoupíte do místnosti, světlo se nejen rozsvítí, ale také posoudí intenzitu světla a barevnou škálu. Chytré osvětlení můžete využít například i jako budík. Pomalu rostoucí intenzita světla vás ráno citlivě vzbudí. Program nočního světla zase poslouží jako orientační světlo, pokud potřebujete z ložnice odejít a nerušit přitom svého partnera nebo děti. Všechny funkce si můžete předem nastavit dle svých představ. Systém je možné ovládat hlasem i aplikací. Zakoupit si lze buď kompletní inteligentní celek osvětlení nebo pouze část, v podobě smart žárovky. Chytré osvětlení disponuje také funkcí optického alarmu. To znamená, že blikajícím světem vás upozorní jako tichý zvonek na příchozí návštěvu, ale i na kouř, únik vody nebo vloupání.

Jaký typ vybrat do moderního interiéru?

Důležitou součástí výběru je to, jaké kombinace příslušenství si budete přát, či je spárovat s ostatním chytrým vybavením, které už doma máte. Mezi jednotlivými typy se liší způsob instalace a potřebná míra technické zdatnosti. Výběr přizpůsobte také své preferenci ve způsobu ovládání a všem funkcím, které od výrobku očekáváte.