Léto se kvapem blíží, což je pro mnohé velmi oblíbená doba k tomu, aby se zaměřili hlavně na vodní radovánky, a to na vlastní zahradě. K tomu ideálně poslouží nadzemní bazény, které jsou levnou, a přitom velmi kvalitní alternativou k veřejným koupalištím. A pokud více než obyčejné koupání hledáte přece jenom něco více, rozhodně vás uchvátí také vířivé bazény. Samozřejmě s provozem daného bazénu souvisí i několik starostí, ale rozhodně to není nic, co by mělo od koupě daného bazénu odradit. Ona péče je totiž důležitá hlavně pro celkovou kvalitu vody.

Filtrace je to nejdůležitější

Co je v souvislosti s péčí o bazén to nejdůležitější, to je pravidelné zapínání filtrace. Ta by měla alespoň jednou denně celý bazén kompletně přefiltrovat. Na výběr jsou v současnosti dva hlavní typy, a to kartušová, nebo o něco lepší písková. Samozřejmě s obojími nemají bazény žádný problém z hlediska připojení a použití. Navíc jsou poměrně úsporným řešením, tudíž z hlediska účtů za elektřinu vás jejich provoz nijak nezatíží. 

Správná hodnota pH a chloru

Kromě filtrování by měla mít voda i správná vlastnosti co do své kyselosti, a také do obsahu chloru. V obou případech na trhu existují přípravky, díky kterým lze kyselost zvednout či snížit, a stejně tak zvýšit množství chlóru. Nejčastěji se může jednat o prvotní šokové chlorování, a následně stačí jeho hodnoty udržovat pomocí postupně uvolňujících se tablet. Díky tomu tak vydrží voda bez jakýchkoliv bakterií, a přitom chlor nijak nepoškodí ani plastové nafukovací bazény, a samozřejmě ani vaši pokožku – pokud tedy bude použito správné množství.

Jak na další související péči?

Zmíněné povinnosti jsou samozřejmě ty nezbytné. Kromě nich bychom se jako majitelé bazénu měli zaměřit i na pravidelný sběr nečistot, a to jak z vodní hladiny, tak i vysáváním z vodního dna. Tím je tak celá péče kompletní, a bazén tak bude sloužit k dokonalým rodinným radovánkám.