Abyste si stolování s rodinou nebo přáteli užili v klidu a v pohodlí i na zahradě za domem nebo na terase, využijte praktické servírovací vozíky a stolky na kolečkách. Jaké typy existují a podle čeho vybrat ten správný?

Výhoda těchto všestranných stolečků je ta, že se do nich vejde vše, co je třeba. Poslouží vám od samotné přípravy až po úklid. Nápojové vozíky jsou originálním nápadem, jak servírovat letní drinky během oslavy. Oblíbeným barovým doplňkem jsou také na svatbách. Po skončení letní sezony vám stolek poslouží i kdekoliv v interiéru, například jako odkládací stolek na časopisy a knihy.

Svačina na kolečkách

Vozíky nabízí několik odkládacích ploch, minimálně dvě a jednu odnímatelnou část, kterou lze využít jako podnos. Součástí bývají držáky na lahve a u některých typů také zásuvka na příbory, ubrousky a jiné nezbytnosti.

Na co se při výběru zaměřit? 

Na trhu je k dispozici velký výběr modelů. Vozíky mohou být čtvercové, oválné, kruhové, obdélníkové, nebo s různými typy držadel a počtem pater. Aby vozík splnil všechna vaše očekávání, během výběru se zaměřte na materiál, typ koleček, který by měl odpovídat terénu okolí vašeho domu nebo chalupy a také rozměry. Čím větší kolečka vozík má, tím náročnější terén zvládne. V případě svažitého terénu vybírejte z typů vozíků, které lze zabrzdit. Zvláštní pozornost věnujte skládacím modelům – existují různé možnosti variability na cesty.

Výběr materiálu a stylu

Stolek lze zakoupit v sestavě celého zahradního nábytku nebo zvlášť. Nabídka materiálu je pestrá. Vybírat můžete od plastových, přes kovové až po dřevěné. Praktické využití nabízí kombinace kovového základu vozíku se dřevěnou výplní. V neposlední řadě by měl stolek zapadat do stylu zařízení vašeho domova nebo zahrady. Pokud preferujete spíše moderní nábytek, zaměřte se na kovové konstrukce v kombinaci se sklem. V případě zařízení interiéru v rustikálním stylu si dopřejte originální vintage kousek. Zkuste navštívit třeba antikvariát, kde můžete objevit zachovalý stolek s historií.