Vlastní bydlení v rodinném domě – to je sen celé řady z nás. Rozhodování o tom, jak by měl nový dům vypadat, ovlivňuje celá řada faktorů. Na výběr přitom máme z množství typových domů, nespočtu řešení i technologií. Nechte se při rozhodování inspirovat tipy na domy, které nás zaujaly. Rostoucí oblibě se v poslední době těší dřevostavby. Zatímco jinde ve světě mají dlouhou tradici, v České republice jsme jejich výhody začali objevovat především v posledních deseti letech. K jejich přednostem patří především celková úspora nákladů při stavbě i následném provozu domu, ale i rychlost výstavby. 

Moderní dům s pultovou střechou

Představa o tom, že dřevostavba může být jen stavba srubovitého charakteru patří minulosti. Příkladem může být projekt moderního domu s pultovou střechou vynikajícího velkou rozmanitostí. Dům je v přízemí koncipován tak, že je sestaven ze dvou částí, které mohou být využívány nezávisle. V jedné části nalezneme prostornou kuchyň a na ni navazující jídelnu, velký obývací pokoj, šatnu, technickou místnost a WC. Druhá část je pak tvořena samostatným apartmánem, který má vlastní vchod a sestává z obývacího pokoje, ložnice a kuchyně. Využít jej lze jako bydlení pro dospělé děti, pro hosty nebo jako pracovnu. V prvním patře najdeme velkou ložnici se šatnou, příjemnou relaxaci si můžete užít ve wellness koupelně. Dále se zde nachází další dva pokoje a koupelna. Více informací o tomto domě naleznete zde: Moderní dům Exklusive FN 104 - 134 B V4.

Dřevostavba bungalovu

V případě, že před patrovým domem dáváte přednost bungalovu, můžete se nechat inspirovat projektem, který naleznete v katalogu firmy OKAL pod označením Dřevostavba Bungalov FN 128 - 146 A. Na první pohled vás jistě zaujme trojice velkých posuvných oken, které zajišťují dostatek světla, a zároveň si díky nim můžete užívat krásných výhledů do zahrady. Zároveň je díky tomu ze všech tří pokojů přímý přístup na dřevěnou terasu situovanou před domem. Kuchyně tvoří s jídelním koutem a obývacím pokojem jeden velký otevřený prostor. Ložnice se nacházejí v zadní části domu a od ostatních prostor jsou odděleny vlastní chodbou a koupelnou. Cenově dostupný bungalov je ideální volbou pro mladé rodiny s jedním dítětem stejně jako pro samostatně žijící pár.