Tato zmrzlinová koule, posetá krátery, je dílem londýnských návrhářů Doshi Levien, kteří se rozhodli zpestřit nabídku světoznámých zmrzlin Häagen-Dazs.

Nipa Doshi a Jonathan Levien uvedli, že jejich inspirací se stal němý film Le Voyage dans la Lune (1902) od Georgese Mélièse, díla arménského surrealisty Léona Tutundjiana, bollywoodské písně z dětství a kulaté tvary někdejších populárních zmrzlin. "Tvar měsíce jsme zvolili na základě mnoha inspirativních podnětů. Je jakýmsi vyjádřením fantazie, dobrodružství a snění", uvedli.

Bílý měsíc se skládá ze základu tvořeného pistáciovou sušenkou, vrstvy krému z makadamových ořechů a pusinek. Vše je doplněno malinovou zmrzlinou. Oranžový měsíc obsahuje křupavou čokoládu na dně, vrstvy ořechové zmrzliny a karamel. Celkový chuťový zážitek doplňuje vanilková zmrzlina. "Naše zmrzlina je téměř kulatá, což vyžadovalo její výrobu ze dvou oddělených částí. Další výzvou pak bylo její spojení tak, aby nešlo poznat, že jde o dva díly", vysvětlují umělci. "Milujeme zmrzlinu a milujeme také netradiční tvary, které může člověk ochutnat", libují si.