Patříte-li i vy k administrativním pracovníkům, kteří sedí osm hodin denně v místnosti plné identických pracovních stolů, židlí a hučících počítačů, možná někdy sníte o tom, že bude vaše pracoviště jednou vypadat přívětivěji, veseleji, že bude působit méně ubíjejícím dojmem. Už nějakou dobu se dost mluví o zvyšování efektivity práce a ukazuje se, že se v této oblasti vyplatí investovat do prostředí, v němž zaměstnanci odvádějí svoji práci, a nebát se experimentů. Zatímco strohá kancelář, která se nikomu nijak zvlášť nelíbí a jejíž monotónnost spolehlivě udusá jakékoli nadšení pracujících, hravé prostředí živí kreativitu pracovníků. Když si člověk pracující hlavou bude moct sem tam odskočit a trochu se vydovádět na obří klouzačce nebo si na chviličku zarelaxovat na pohodlném křesílku, zpravidla nezleniví, ale naopak přijde na nové nápady.

Inovativním pracovním prostředím se prozatím chlubí především velké firmy, které už mají slušně našlápnuto a dobře si uvědomují, že pokud budou chtít udržet krok s konkurencí, musí o své lidi pečovat. Ale realitou se může stát i ve vaší společnosti!

Jak se asi pracuje zaměstnancům Googlu? Když zrovna nedřepí před obrazovkou počítače, mají spoustu možností si vyhrát a ještě se dosyta najíst: společnosti si zakládá na tom, aby její zaměstnanci dostávali třikrát denně zadarmo najíst. bureau-google-zurich google_zurich_01.jpg-nggid03263-ngg0dyn-550x413x100-00f0w011c010r110f110r010t010 google_zurich_02.jpg-nggid03264-ngg0dyn-550x365x100-00f0w011c010r110f110r010t010 google_zurich_03.jpg-nggid03265-ngg0dyn-550x413x100-00f0w011c010r110f110r010t010

Pozadu nezůstává ani další poskytovatel internetových služeb, AOL. Sází na barvy, zábavu a pohodlí.

 aol-new-offices8-550x465 bureau-aol-palo-alto-californie

aol-new-offices2-550x506

Faceboook nenechal nic náhodě a vybudoval pracoviště podle přání svých zaměstnanců, takže představuje jakési kanceláře snů většiny z nás.

bureau-facebook-palo-alto-californie

V této hvězdné sestavě nesmí chybět ani YouTube. Jeho zaměstnanci se v práci kromě plnění zadaných úkolů mohou věnovat golfu, plavání nebo gymnastice.

bureau-youtube-san-bruno-californie

Italská společnost Comvert našla nové prostory pro své zaměstnance v bývalém kině. Vešly se do něj kanceláře i prodejna a hlediště se proměnilo ve stylovou U-rampu.

bureau-comvert-milan-italie

Reklamní společnost KBP povzbuzuje kreativitu svých zaměstnanců prostřednictvím barev i celkově hravého designu; oddechnout si reklamní pracovníci chodí do zimní zahrady.bureau-kbp-san-francisco-californie Příjemné prostředí si jistě pochvalují i v "kancelářích", kde se pracuje na vývoji legendární stavebnice LEGO.bureau-lego-danemark Red Bull se rozhodl vytvořit pro své veskrze velmi mladé zaměstnance v londýnské čtvrti Soho unikátní recepci, která se tváří jako noční bar. bureau-red-bull-soho-londres Společnost Think Garden pomáhá svým pracovníkům vyrovnat se se smutným faktem, že sedí celý den zavření mezi čtyřmi zdmi: obklopila je přírodou. bureau-think-garden-milan-italie Pozitivní pracovní atmosféra lze vyčarovat i v temných prostorách: zařídí to barvy, bodová světla, pohodlný nábytek a pingpongový stůl na odreagování. bureau-traction-marketing-group-oklahoma-city-oklahoma