Každý stůl, židle, lampa či vypínač světel v této kolekci nábytku od italského designéra Loredana Bonora, je pokryta háčkovanou přízi z bavlny, PVC, plastové pásky a dokonce i mycí linky. Bonora vyrobila červenobílou židli a klobouk, stojící na hraně háčkování, kterou čteme jako „práce v pokroku“, zatímco kruhový přívěsek je vyroben z plastového drátu použitého pro mycí linky.

Světle šedé křeslo má kroužky z háčkované bavlny nepravidelně rozmístěné na nohách a chochol z velkých černých per na opěradle. Bílý stůl a bílá židle jsou oba háčkované z PVC.  


Peří bylo také použito na pokrytí žárovek dvou stojících lamp, zatímco stolní lampy mají háčkovaná stínidla. Zlatá židle byla vyrobena s malými dráty používanými na uvázání čokoládových krabic, zatímco načechraná bílá židle byla háčkovaná vlněným vláknem. Na každém kusu nábytku se objevují jedinečné háčkovací vzory, od jednoduchých kruhových vzorů na bílém stole, po složité květy na spodu křesla. Nodi Contemporanei, což znamená „součastný uzel“, je Bonorova první samostatná výstava, kterou můžete vidět v Plusdesign galerii v Miláně. Výstava potrvá až do 10. listopadu na Plusdesign, Via Ventura 6, Lambrate, Miláno. 

Několik informací o Plusdesign: 

U příležitosti Start Milano´s příchozích otevíracích svátků, Plusdesign představuje Nodi Contemporanei, první sólovou výstavu od italské návrhářky Loredany Bonory. Show představuje novou kolekci z vybavení domácnosti. Stoly, židle, postele a lampy, úplně pokryté v háčkované přízi a umně tkané s neobvyklími materiály v kombinaci s tradiční technikou. Loredana Bonora kryje designové ikony, odhaluje novou a jedinečnou osobnost. Přes průsvitnost, nečekané detaily a provokativní kombinace, dává nábytku nový charakter, mění jeho příběh a uvolňuje je z jejich vlastní objektivity. Jejím háčkováním, Bonora nepřekresluje pouze objekty, ale celý svět dělá barevnější. Citlivé a měkké linie jsou utkané se schopností a neobyčejnou ženskostí. Kreslí na scénář, který patří do její představivosti a vyzívá pozorovatele k přístupu do snové dimenze vytvořené ze subjektivních pocitů a emocí, volné ze všech formálních omezení. Loredana Bonora kombinuje tradiční techniku háčkování s probíhajícím tvůrčím výzkumem a experimentováním z nových materiálů zaměřujících se na navrhování jedinečných objektů. Příze z PVC, červenobílé pruhy pásky, věšáky na oděvy nebo obaly, ale také více klasické příze, jako je bavlna a vlna, jsou dovedně tkané se zachováním stejně starého řemesla, ale převrací tradiční víru, přičemž svěží a moderní značka získává novou osobnost. Loredana je italská desidnérka z Varese. Dlouhodobě se zabývala tvůrčím výzkumem, který vylepší tradiční zvyklost háčkování k interpretaci bytového zařízení novými způsoby. Použití netradičních přízí – jako jsou plasty a rafie – a experimentováním s různými vzory, udržuje její aktualizovanost stylu této tradiční ruční práce s moderním vkusem.