Každý rok je design ovlivněn řadou faktorů a ani ten letošní není výjimkou. Po celý rok 2017 bude převládat zelený interiér, ale také doplňky a dekorace. Pojďte se inspirovat. 

Letošní barva byla vyhlášena 

Pantone Color institute v New Yorku každým rokem vyhlašuje barvu roku, která ovlivňuje nejen módní návrháře, ale také designéry. Korporace pořádá dvakrát do roka tajnou schůzku představitelů různých barevných standardů. Po dvou dnech prezentací a debat vyberou barvu, která reprezentuje daný rok. Ten loňský byl výjimečný, protože se barvami roku staly hned dvě pastelové – růžová a modrá.

Greenery jako letošní barva

V letošním roce vyhrála zelená, konkrétně jde o barvu s názvem greenery (zeleň). Zelená je barvou přírody, obnovy, rozkvětu, ale také prvních dnů a nových začátků. Svěží odstín a lehký nádech žlutých podtónů evokuje první jarní dny, když se objevuje první tráva, stromy dostávají krásnou barvu a my se pohledem na jejich barvy cítíme mnohem líp. Odstín Greenery je zároveň čistě přírodní a platí za neutrální barvu, ke které perfektně ladí všechny ostatní, od jemných pastelových přes metalické až po ty hodně syté.