Dubaj je město známé především díky svým jedinečným architektonickým stavbám. Tentokrát vše nasvědčuje tomu, že se zde bude v dohledné době budovat největší podvodní luxusní resort na světě s názvem Floating Venice. Jak už sám název napovídá, tento podmořský resort bude modelován po vzoru italských Benátek.Projekt společnosti Kleindienst Group ve výši 680 milionů USD se bude nacházet zhruba 4 km od kontinentální části Dubaje a plánuje se zde ubytovací kapacita až pro 3 000 hostů. Luxusní resort bude imitovat benátské uličky, kanály a hlavní náměstí Piazza San Marco.

Největší atrakcí bude bezesporu podvodní patro, které nabídne panoramatický výhled na mořský život.

Celou vizi podporuje ambice Dubaje být nejpopulárnějším městem světa, a kromě jedinečné nemovitosti a pohostinnosti poskytnout hostům nezapomenutelnou zkušenost. Floating Venice tedy bude prvním luxusním letoviskem tohoto druhu na světě.

Hosté přijedou lodí, hydroplánem nebo helikoptérou na hlavní náměstí San Marco, kde se budou moci odbavit v podmořské hale a poté doplují na gondole do svých kajut v „benátských kanálech“. K dokreslení pravé italské atmosféry, budou gondoly dováženy přímo z Benátek.

Toto podmořské letovisko bude obsahovat celkem 414 kajut nve čtyřech patrech, kde budou hostům k dispozici také obchody, butiky, bary a restaurace. V hotelu bude také bazén a podvodní lázně - vše s nepřetržitým výhledem na mořské prostředí. Stavba začne počátkem roku 2018 a plánované dokončení připadá na čtvrté čtvrtletí roku 2020.