Plánujete svatbu, ale nějak si nemůžete vybrat, kde se ona zlomová událost bude odehrávat? Radnice je trochu moc oficiální, na kostel se necítíte a ani pohádkový zámek vás zrovna neláká? Jestli máte na obřad nachystanou dostatečnou finanční rezervu, můžete zauvažovat nad spojením aktu sezdání se svatební cestou a vydat se do Šanghaje, kde se můžete vzít v originální pestrobarevné kapli.

Duhová kaple (Rainbow Chapel) vyrostla v areálu šanghajského muzea skla, v tak zvaném G+ Parku, má nalákat mladé páry, které se ženou do manželství, aby sňatek uzavřeli právě v moderním prostředí, které však ctí tradiční symboliku. Stavba kruhového půdorysu se nachází ve čtvercovém prostoru a právě tyto dva tvary mají pro Číňany v souvislosti s uzákoněním svazku zamilované dvojice zásadní význam: kruh je spojován s jednotou a úplností, čtverec je chápán jako symbol počestnosti a poctivosti. Spojení čtverce a kruhu pak evokuje dokonalost a přináší příslib štěstí. Aby té symboliky nebylo málo, je kaple obklopena vodním příkopkem: kdo chce vstoupit dovnitř, musí překročit most.

Stěny kaple tvoří 3060 skleněných dílů v 65 barvách. Zatímco některé jsou průsvitné, jiné světlo propouštějí méně; sluneční paprsky, které během dne pronikají barevnou mozaikou dovnitř z různých úhlů, vytvářejí velmi zajímavé světelné efekty.

rainbow-chapel-shanghai-coordination-asia-designboom-12rainbow-chapel-shanghai-coordination-asia-designboom-10rainbow-chapel-shanghai-coordination-asia-designboom-05rainbow-chapel-shanghai-coordination-asia-designboom-04rainbow-chapel-shanghai-coordination-asia-designboom-03rainbow-chapel-shanghai-coordination-asia-designboom-13