Také jste si v dětství stavěli “bunkry“ v roští, nebo vylézali do korun stromů a schovávali se tam před světem? Dnes už máme jiné možnosti! 

Domečky na stromech jsou snem mnoha dětí i dospělých. Nabízí blízký kontakt s přírodou, odpočinek ve stínu a unikátní místo pro trávení volného času. 


Obrázek


Domečky v korunách stromů mají soukromé využití, ale hodí se i pro komerční účely. Stávají se atraktivním cílem výletníků, prostorem k relaxaci nebo netradičním místem k noclehu! 

Jak se dají využít domečky na stromech? 

  • Skrýš pro děti plná tajemství a slibující dobrodružství. 

  • Altánek pro rodinná setkávání. 

  • Pozorovatelna ptáků a lesních živočichů. 

  • Útulná a atraktivní ložnice v přírodním kempu. 

  • Pro komerční účely třeba i vyhlídkový bufet na břehu řeky nebo výstavní pavilon. 

Obrázek


Jaké máte možnosti při výstavbě domečků na stromech? 

Domečky lze postavit téměř na všech vzrostlých a především zdravých stromech, a to od malých domečků pro děti až po soustavy velkých domků propojených lávkami. Nabízí se vám unikátní designové a konstrukční řešení, nekonečné možnosti využití pro různé provozy, různé možnosti zastřešení, přístupů i zabezpečení a možnost zavedení elektřiny i jiných sítí či vybavení nábytkem.

Obrázek


Na jakých stromech lze stavět? 

Domky a domečky se staví na stromech nejrůznějších typů, ty však musí být zdravé a silné. Vhodné stromy jsou například duby, lípy, jasany, buky, kaštany, smrky, borovice a jedle. V případě, že kmen nedokáže unést celou váhu domku, dají se použít další podpěry. Není-li vhodný zdravý strom k dispozici, můžete si jednoduše vytvořit domek na sloupech mezi stromy. 

Obrázek


Předpisy a pravidla

Stavby a montáže domků a dalších konstrukcí by měly probíhat s maximálním ohledem na zachování zdraví stromů. Do stromů se nevrtá, všechny stavby jsou upevňovány pomocí ocelových lan a nastavitelných popruhů. Růst stromu tak není nijak omezen a nic nenarušuje ani kůru. Domky větší velikosti než dětské jsou považovány za stavby. To znamená, že se na ně vztahuje stavební legislativa, stejně tak jako na ostatní budovy.