O kůži na chodidlech a nehty bychom měli pečovat po celý rok. Během letních měsíců ale pokožka nohou vyžaduje intenzivnější péči. Poradíme vám, jak na kvalitní pedikúru i v pohodlí domova a co vše k plnohodnotné proceduře budete potřebovat.

Předem si připravte:

Abyste si chvíle odpočinku a relaxace užila stejně jako v kosmetickém salonu, připravte si ručník, éterický olej (použijete 2-3 kapky), pilník či pemzu na chodidla, tělový peeling, olej na nehty (kutikulový olej) a sadu na nehty (kleštičky, nůžky a pilník na nehty). Pokud máte nalakované nehty tak si dopředu připravte také odlakovač a lak či UV lampu pro aplikaci gelových nehtů.

Nohy na pedikúru nejprve připravte

Naplňte lavor nebo vanu teplou vodou a přidejte sůl do koupele spolu s pár kapkami éterického oleje. Lázeň si dopřejte alespoň v rozsahu 3-5 minut.

Dejte sbohem drsné kůži na patách

Skvělým pomocníkem je pemza. Jedná se o přírodní a účinný prostředek. Exfoliace neboli drhnutí pokožky abrazivním prostředkem, je perfektní způsob, jak odstranit odumřelou pokožku, zajistit vlhkost a vyhladit spodní část chodidel. Poté naneste svůj oblíbený krém na nohy nebo tělové máslo.

Zvažte masku na nohy

V boji proti suché kůži masky a zábaly na nohy dělají hotové zázraky. Zaměřte se ale na produkty obsahující extra hydratační látky, jako je bambucké máslo, kakaové máslo či kokosový olej.

Jak stříhat a tvarovat vaše nehty?

Aby se nám nehet netřepil a nezarůstal, je třeba použít pevné a kvalitní kleštičky. Nůžkami upravujte pouze nehty na rukou. Nejčastější chybou v úpravě nehtů na nohou je zastřihnutí do kulata. Vaše nohy ocení zastřihnutí v rovině. Úpravu a zkrácení nehtů dokončete pilníkem na nehty a aplikací kutikulového oleje.

Připravte své nehty na lakování nebo použití UV lampy

Za použití odstraňovače laku nehty očistěte. Poté nasaďte oddělovače prstů. Pro dlouhotrvající a profesionálně vypadající pedikúru se ujistěte, že používáte základní vrstvu, abyste zajistili životnost vašeho lesku, plus horní vrstvu pro lesk. Během lakování aplikujte tenké vrstvy, kterými dosáhnete rovnoměrného, nestékanného povrchu a zároveň urychlíte dobu schnutí.  Pokud vám i přesto lak steče na prsty, namočte vatovou tyčinku do odlakovače a přebytečné kapky odstraňte.