Letošní 16. přehlídka designu Designblok se bude konat  7. - 12. října 2014 na několika místech Prahy zároveň.

 

Představí se mezinárodně uznávaní designéři, studenti a absolventi designových škol. Čekejte zejména autorské kolekce, bytové doplňky, sklo, porcelán, nábytek, módu i šperky. Většinu z nich můžete přímo od designérů také zakoupit.

Superstudio Evropa (Václavské náměstí 25, Praha 1)

Grand hotel Evropa

Hlavní výstavní prostor pro nábytek, doplňky a svítidla naleznete v prostorách Superstudia Evropa. Secesní budova někdejšího Grandhotelu Šroubek, později Evropa je místem, kde se představí přední interiérové značky. Vedle zahraničních výrobců, jako jsou Artemide, Cappellini, Ikea, Moooi nebo Tom Dixon, se můžete těšit i na celou domácí špičku v čele s mezinárodně uznávanými značkami Brokis, Bomma, Křehký nebo Preciosa. Lahůdkou bude i designová pošta od Veuve Clicquot v designu Ferruccia Lavianiho. Celkem více než padesát prezentací v unikátní budově, kterou máte možnost vidět před rekonstrukcí ještě v původní podobě.

 

Superstudio Hra (Mikulanská 5/134, Praha 1)

Superstudio Hra

Superstudio věnované základnímu tématu letošního Designbloku – Dětství. Budova někdejší základní školy, která se stane novým sídlem dílen UMPRUM, je místem hlavní výstavy letošního Designbloku Hra, na které pracovali společně kurátoři a designéři z České republiky, Polska a Rakouska, stejně jako místem interaktivních a velkorysých instalací celé řady vystavovatelů, kteří na nich spolupracovali se špičkovými designéry. Tělocvična Nike, stromová kavárna Vitra, lezecká stěna Rijada, tapety Lavmí, hřiště a koloběžky Yedoo, kola Specialized, či česká premiéra nového vozu Škody Fabia, jsou jen zlomkem instalací. Výstavy Vojna a mír, 1. Salón amatérského designu, interaktivní dílna pro kutily či výběr švédských hraček od galeristy Stefana Nilsena pokračováním. Třicet vystavovatelů. Místo, kde si určitě vyhrajete.

 

Openstudio - Dům U Minuty (Staroměstské náměstí 3/2, Praha 1)

Vzácný měšťanský renesanční dům z 15. století je hostitelem stovky designérů, designérských studií, škol a médií z České republiky, Polska, Slovenska, Rakouska, Německa, Anglie, Belgie, Švédska a Norska. Z již etablovaných designérů nesmíte minout zejména švédské Dmoch, Krystiana Kowalského a Beza Project z Polska, slovenskou designérku Sylvii Lovasovou či mladé domácí hvězdy Jana Plecháče a Henryho Wielguse, Janju Prokić, Dechem, Maestrokatastrof, Hidden Factory, nebo Vyrobeno lesem. Výstava Diploma selection představuje výběr z osmdesáti absolventských prací z celé Evropy.  S talentovanými současnými studenty se pak potkáte v prezentacích designových škol a v rámci instalace Designblok Talent Card.

Art House  - Colloredo-Mansfeldský palác (Karlova 2, Praha 1)

Barokní palác s bohatou historií i výzdobou již druhým rokem hostí v rámci Designbloku projekty na pomezí umění a designu. Holandská elita Gijs Bakker, Ineke Hans, Chi ha paura...? a Tjep, rakouští Breaded Escalope, Francouzi Claire Lafabre a Numéro 111 vs. domácí hvězdy Eva Eisler, Liběna Rochová, Jakub Berdych, Jiří Příhoda, Zorya. K tomu deForm, Markéta Kratochvílová a Tomáš Podracký, unikátní instalace Chanel od Jana Plecháče a Henryho Wielguse, nebo aukční výstava antikvit 20. století. Místo, které by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků.

Určitě navštivte Fashion Stage (Kostel sv. Šimona a Judy, Dušní, Praha 1), kde se budou konat módní přehlídky. Program naleznete na http://www.designblok.cz/#/cz/fashionstag.

Více informací o vystavovatelích a cenách vstupenek je uvedeno na webových stránkách http://www.designblok.cz/.