Čistící kartáčky jsou důkladným pomocníkem v péči o pleť. Pokožku příjemně prokrví, zároveň ji velmi jemně promasírují a zbaví tak odumřelých suchých šupinek. Vyzkoušet můžete jak manuální, tak elektrické. Jaké je jejich správné použití a jak vybrat nejvhodnější typ?

Čistící kartáčky jsou vhodné jak pro ženy, tak i muže. Především pokud máte mastnější pleť náchylnou k ucpávání pórů, takzvaným černým tečkám. Kartáčky bývají k dostání s různými typy nástavců, například na mastnou či citlivou pleť, na peeling nebo na přímou aplikaci krému.

Použití kartáčku je velmi jednoduché, rychlé a hlavně účinné

Pleť nejprve odličte a omyjte vlažnou vodou. Poté na tvář naneste čistící gel nebo pleťové mýdlo a přiložte kartáček. Začněte na čele, pokračujte na nos, bradu a nakonec tváře. Doba čistění se odvíjí od znečistění nebo přesného typu vaší pleti. Přibližně vám tento rituál zabere 1 minutu. Některé typy kartáčku mají zabudovaný časovač. Odstraněním líčidel pórům dáte čas na regeneraci a odpočinek. Proto na precizní odlíčení nezapomínejte především večer před spánkem.

Je libo manuální, mechanický nebo inteligentní?

Inteligentní kartáček analyzuje kůži prostřednictvím mobilní aplikace za pomocí algoritmu. Díky tomu upravuje sílu i délku T-sonických pulzací a vyhodnocuje, na které oblasti obličeje je potřeba se více zaměřit. Manuální typ je výhodný nižší pořizovací cenou a skutečností, že intenzitu a pohyb si vždy můžete přizpůsobit aktuálním potřebám a pocitu. Elektrické varianty mohou být ale důkladnější a rychlejší volbou. Mají buď rotační, nebo vibrační hlavici.

Na co se během výběru zaměřit?

Nejprve si promyslete, zda preferujete manuální, elektrický nebo vás láká inteligentní kartáček, který si spárujete se svým mobilním telefonem. Volbu přizpůsobte také svému pocitu a potřebám s ohledem na tvrdost štětinek a rychlost rotace. V případě, že máte jemnou a citlivou pleť, volte raději vibrační neboli sonický kartáček s velmi jemnými štětinkami. Pozor dejte na výběr peelingové hlavice – neměla by být příliš hrubá, abyste si zbytečně nepodráždila pleť.