Na první pohled nemají šperky a technologické vynálezy nic společného: ozdůbky jsou pro holky, chytré hračičky pro kluky. Časy se ale mění a my s nimi – vyspělé technologie už dávno nejsou výhradně doménou mužů, i ženy chtějí být v kurzu a ani ony se nebojí pořídit si různé vychytávky. Možná právě proto se na trhu začínají objevovat technologické serepatičky, které vypadají jako náhrdelníky, náušnice, prsteny nebo náramky.

Třeba takový bezpečnostní prstýnek vám nejen zkrášlí prsteníček, ale také vám pohlídá počítač. Když pracujete na počítači, umístíte prsten do speciální základny poblíž počítače. Když se od něj vzdálíte, počítač se automaticky vypne; nemusíte se zdržovat minimalizováním rozpracovaného souboru či stránky ani uspáváním, aby vám během vaší nepřítomnosti nelezli do soukromí nevítaní hosté.

finger_security

Závisláci na hudbě se ve svém každodenním životě neobejdou bez sluchátek a něčeho na přehrávání. Stačí spojit hezké s užitečným a na světě jsou pecky s designem náušnic a stylový MP3 přehrávač v podobě elegantního náramku.

Clipboard011

Na zápěstí můžete pohodlně nosit i projektor. Pochopitelně pouze za předpokladu, že nepůjde o tradiční promítací "krabici". Miniaturní projektor, který se tváří jako náramek, má zabudované také hodiny, ovšem tížit vás rozhodně nebude.


Vzpomínáte na drhané náramky přátelství? Nic proti dárku vyráběnému s láskou, ale dnes má poměrně silného konkurenta v podobě náramku, který se rozsvítí, když se ho jeden ze spřátelených nositelů dotkne.

bond-by-kwamecorp

Nenapadá vás, co dalšího by mohl náramek umět? Představte si, že existují už i náramky, které dokážou čistit vzduch a chránit tak svého nositele před množstvím toxických látek potulujících se ve vzduchu.

hand-tree

Za zmínku stojí také náhrdelník, který ocení každý muž tápající v jednání s nevypočitatelnými ženami. Důmyslný šperk dokáže přečíst biometrické signály, jež žena vysílá, a podle nich mění barvy. Jinými slovy: barva náhrdelníku hlásí okolí, v jakém rozpoložení se jeho nositelka ocitá, což významně usnadňuje komunikaci a pomáhá předcházet nepříjemným situacím.

vibe1

Zdroj: http://www.designbuzz.com/accessorize-with-hi-tech-jewelry/ http://www.trendhunter.com/trends/