Klavír je beze vší pochyby úctyhodný hudební nástroj. Spousta lidí sní o tom, jak by bylo krásné umět na něj hrát, řada malých žáčků, jejichž rodiče si tento svůj sen nesplnili, musí pak každý týden trpět na hodině klavíru a nemohou se dočkat chvíle, kdy se učitel hudby zhroutí vedle křídla a z posledních sil je vykáže pryč ze třídy.

Britský umělec Luke Jerram zahájil v roce 2008 rozsáhlý celosvětový projekt nazvaný "Play me, I'm Yours", jehož posláním je rozmístit po světě klavíry a nechat lidi je rozeznít. V rámci neobvyklého projektu bylo po ulicích světa rozeseto už přes 1300 nástrojů, které zvou kolemjdoucí ke hře. Zahrát si může kdokoli: profesionální pianista, člověk, který kdysi hrál, ale už léta na klávesy nesáhl, i ten, kdo ještě neměl s klavírem tu čest. Piana v parku by si všiml snad každý, nástroje jsou však pro jistotu vyvedeny v nepřehlédnutelných barvách – o ty se postarali umělci z místa, jemuž byl klavír věnován, takže každý je naprostým unikátem. Každý klavír má také svůj blog, kam se zaznamenává jeho životní příběh. Fotografie a videa nástrojů v akci výmluvně vypovídají o tom, jakou sílu umění má, a také o tom, že patří i na ulici.

piano-rue-couleur-art-1 piano-rue-couleurs-art-2 piano-rue-couleurs-art-5 piano-rue-couleurs-art-9 piano-rue-couleurs-art-10 piano-rue-couleurs-art-11 piano-rue-couleurs-art-13 piano-rue-couleurs-art-14 piano-rue-couleurs-art-15 piano-rue-couleurs-art-16 piano-rue-couleurs-art-17 piano-rue-couleurs-art-19 piano-rue-couleurs-art-21 piano-rue-couleurs-art-24 piano-rue-couleurs-art-27 piano-rue-couleurs-art-32 piano-rue-couleurs-art-34 piano-rue-couleurs-art-35 piano-rue-couleurs-art-43 piano-rue-couleurs-art-45 piano-rue-couleurs-art-53 piano-rue-couleurs-art-64 piano-rue-couleurs-art-70