Většina lidských mláďat se nemůže dočkat svých osmnáctých narozenin, dne, kdy se stanou papírově dospělými jedinci, před kterými se otevírá celý svět. Realita bohužel není vždycky tak oslnivá a mladý dospělý brzy dojde k poznání, že být dospělák je celkem na nic, protože si už nemůže dovolit to, co jako dítě ještě mohl. Zjistí, že si chce pořád hrát, ale nemůže...

Éra zapšklého dospěláctví se ale chýlí ke konci. Badatelé přicházejí na to, že i velcí se potřebují vyřádit, že i odrostlým dětem nabízí hra řadu přínosů: má pozitivní vliv na tvořivost, efektivitu práce, ale i vztahy na pracovišti. Dětských hřišť a koutků je všude habaděj, ale dospělí mohou v jejich blízkosti pouze postávat a se závistí v duši pacifikovat své (případně cizí) rozdováděné ratolesti. Agentura Pearlfish otevřela na sklonku ledna 2015 v Londýně balonkový bazén pro lidi, kteří se už nemohou jen tak přihnat do dětského koutku a zběsile si tam hrát, ačkoli po takové nezřízené činnosti ze srdce touží. Bazén v londýnské čtvrti Hammersmith byl naplněn 81 000 bílými měkkými míčky a pojal až 30 přerostlých dětí naráz. Aby toho nebylo málo, vstup do bazénu byl zdarma, ovšem za každého návštěvníka věnovali organizátoři jednu libru charitativní organizaci Right to Play. Toto dobrovolnické sdružení působí především v zemích třetího světa, kde formou her učí a podporuje děti, které si vzhledem k tomu, v jakých podmínkách vyrůstají, nemohou dětství užívat.

Vzhledem k obrovskému zájmu, který tento krátkodobý projekt vyvolal, je dost možné, že by se nápad ujal nejen v Británii, ale i u nás. Jen si představte, jak se poprvé brodíte po pás hlubokým mořem balonků, jak se vrháte do bílých měkkých vln a pomalu se noříte ke dnu, jak si užíváte těch pár velrybích chvil, "cákáte" balonky všude kolem sebe a plácáte se v nich... Ti, kteří měli to štěstí balonkové běsnění okusit tvrdí, že je to jedinečná zkušenost, která vás vrátí zpět do bezstarostného dětství a zaručeně probudí vaši kreativitu.

5f25eee1-366c-447e-94a8-b61698133003 ballpit4 balls4

Díky benefitům, které rochnění v baloncích přináší, mohou velcí šéfové uvažovat i o balonkových zasedačkách: ve tři odpoledne už každý myslí jen na to, až bude konečně z práce pryč, ovšem kdyby se odpolední schůze konala v příjemném, uklidňujícím míčkovém prostředí, šlo by o docela jiný zážitek s naprosto odlišnými výsledky.

.8cca97c4-b41b-412f-8954-198068beeeb2