Komu akvárko doma neleží, ať pro něj hned běží! Rybičky nepotřebují venčit ani kartáčovat, nedělají hluk, nevyluzují žádný nesnesitelný zápach, jsou zkrátka ideálními tvory k adopci. Aby vám hned druhý den neplavaly bříškem nahoru, bude potřeba je jen krmit, sem tam jim posvítit, pouštět filtr, pravidelně měnit vodu a akvárium čistit. Za vynaloženou péči se vám rybky odvděčí: budete mít s kým besedovat a na koho se těšit cestou z práce. Je prokázáno, že pozorování rybiček vás alespoň částečně zbaví stresu, upraví vám krevní tlak a vůbec vám dodá dobrou náladu. A představte si, jak skvěle takové akvárko doma vypadá: i hranatá klasika umí své, ale poohlédnout se můžete i po designových akváriích.

Záleží-li vám na tom, aby vaše rybičky neměly z omezeného akvarijní prostoru ponorku, můžete jim zajistit pohyb po všech světových mořích. Shánějte akvárium World Trip, jehož autorem je japonský architekt Takuro Yamamoto.

Hravým tropickým rybkám by se určitě líbilo labyrintové akvárium. Tento jedinečný kousek se prodává se vším všudy: je vybaven osvětlením, filtrem, vodní pumpou i hedvábnými rostlinkami. Doma přisypete jen nějaký ten substrát, dolijete vodu a nastěhujete rybky.

Labyrinth-Aquarium

Ani majitelé drobných bytů, kam se běžné akvárium narvat nedá, nemusejí zoufat. Ruský umělec Anatoly Konenko navrhl miniaturní akvárium o rozměrech 24 mm x 14 mm x 24 mm. Není to samozřejmě nic na velkochov, vejdou se do ní tak dva oploutvení drobečci, pár kamínků a rostlinek a dvě lžíce vody.

Drobnou ukázkou toho, že akvárium může mít snad jakýkoli tvar, je projekt dvojice Wieden+Kennedy, kteří se nechali inspirovat tretrami Nike Air Max 360. Výsledek nevypadá zle, ale pro skutečné rybičky je v něm poněkud těsno...

Nike-Shoe-Aquarium