Art deco – každý, kdo se alespoň trochu zajímá o interiérový design, se s tímto pojmem určitě setkal. Tento styl vychází z pozdní secese a v průběhu posledních let mu designéři věnovali nemalou pozornost. Poprvé se objevil po první světové válce a měl symbolizovat začátek nové éry nadšení a optimismu v poválečné Evropě i Americe. Art deco se vyznačuje zejména svou elegancí a ornamentální propracovaností.

Nábytek ve stylu art deco

Typický dřevěný nábytek v art deco designu se obvykle vyznačuje povrchovou úpravou, kterou často doplňuje chromované zdobení. Velké oblíbenosti se těší zejména sedací soupravy a pohovky s potahovanou kůží a dřevěnými rámy nebo nábytek z kvalitního dřeva. To vše je nutné okořenit o působivé obrazy do interiéru, jež tento vytříbený styl dokonale doladí.

Doplňky

Neopomenutelnou součástí stylu art deco jsou doplňky. Kromě zmiňovaných zrcadel jsou to chromové, bronzové nebo niklové sošky, zdobené stojany a svícny nebo nejrůznější osvícení, ať už jde o lampy, lucerničky nebo klasické lustry v jednoduchých geometrických liniích. Další prvky art deca prozradí geometrické útvary v elegantních liniích, které snadno navodí pocit vznešenosti a luxusu. Vzhled těchto interiérů také ovlivňují i zrcadla a leštěný kámen.

Bytový textil

Pokud jde o barvy, prim drží především béžová, hnědá a černá. Bránit se ale nemusíte ani sytějším odstínům. Bytový textil ve stylu art deco oceníte především v ložnici, kde snadno vynikne díky povlečení. Secesní motivy jsou elegantní a snadno dají celé místnosti nádech luxusu. Samozřejmostí jsou secesní a kubistické vzory, které jsou téměř nadčasové.