Už je to tady. Zima brzy předá své žezlo jaru a my se budeme moct těšit z krásy probouzející se přírody. Pokud máte zahradu, právě teď je nejlepší čas ji připravit na teplé a úrodné období roku.


 1. Poraďte se se zahradníkem

Když si nevíte rady s číkoliv kolem zahrady, neváhejte se obrátit na odborníka. Pokud si chcete být jistí, že vaše sazenice, květiny nebo stromy dostávají dostatečnou péči, je lepší se poradit se zkušenějším nebo prostřednictvím odborné literatury.

2. Hnojení vyžaduje správný čas

Nyní nastává správná doba, kdy začít s hnojením. V průměru byste od března do dubna měli svůj trávník hnojit jednou za čtyři až pět týdnů. Vždy ale záleží na výběru mezi krátkodobým nebo dlouhodobým hnojením. To krátkodobé dodá rostlinám rychlý přísun živin, pokud se rozhodnete hnojit dlouhodoběji, živiny budou uvolňovat postupně.

3. Vybudujte ptačí budky

Takový malý tip, jak vylepšit vzhled zahrady je vybudování barevných ptačích budek. Zahrada tak bude mít šmrnc a zároveň se budete moct těšit z ptačího zpěvu, který příznivě působí na lidskou psychiku.

4. Vytáhněte zahradní nábytek

Brzy přijdou dny, kdy budeme venku trávit čím dál více času, proto je nasnadě vytáhnout zahradní nábytek již teď.

5. Připravte si venkovní ohniště

I když jsou ještě večery celkem studené, jakmile se teplota přehoupne přes 15 °C, můžete již trávit večery venku.

6. Bez slunečníku to nepůjde

Před slunečními paprsky je někdy potřeba se chránit. Proto si nezapomeňte na terasu pořídit slunečník či zasouvací střechu.

7. Pořiďte si zahradní osvětlení

Do zahradního prostoru můžete přidat další světlo. Například ověste stromy řetězovým osvětlením a závěsnými lucernami, kterými vytvoříte efekt kouzelného lesa.