Majitelé domácích mazlíčků vědí, že nákup zábavné hračky pro psy není vždy jednoduchý. Pokud jsou hračky příliš složité, pejsci mohou rychle ztratit zájem. Zároveň musí být alespoň trochu odolné. Připravili jsme pro vás seznam nejoblíbenějších hraček, mezi nimiž najdete interaktivní míčky a takové, které podporují zdravé zuby. 

Důležitým kritériem pro výběr jakékoliv hračky je velikost i rasa vašeho pejska a také jeho věk. Hračky pro psy vybírejte dle velikosti, trvanlivosti a typu materiálu. Pokud máte doma štěňátko, doporučujeme, abyste mu nabídla několik druhů hraček. Rychle uvidíte, o jaké bude projevovat největší zájem.

  • Žvýkací kost

Žvýkáním si pes posiluje žvýkací svaly a zároveň masíruje dásně. Plochý tvar kosti pomáhá procvičovat i svaly čelistí. Gumová kost pejska zabaví na dlouhou dobu. Je vhodná na hraní, pokud například odcházíte do práce nebo na nákup.

  • Plyšová zvířátka

Vybírejte opravdu ta, která jsou určená speciálně pro psy. Hračky mají silnější vrstvu odolnou proti drápkům a špičatým zubům.

  • Pískací hračky

Zvuk hračky bude psa neustále lákat ke hře. Vybírat můžete z mnoha druhů materiálu, barev i velikostí. Jednotlivá provedení se liší také intenzitou zvuku. Pískací hračka potěší jak malá štěňátka, tak i starší psy.

  • Létající disk

Hračka pro psy z měkké gumy je vhodná i pro hru ve vodě. Disk se vyrábí v několika velikostech, takže si vybere zkrátka každý.  

  • Pokojový míček

Když s vaším odpoledním programem nespolupracuje počasí, můžete si i přesto užít spoustu zábavy se speciálním interiérovým míčkem. Je vyrobený z měkkého materiálu a obalený plyšovými třásněmi. Díky tomu bude v bezpečí nejedna váza v pokoji.

  • Lano pro psy

Hračka vhodná na kousání i přetahování. Lano pro psy je obvykle zakončené uzlem, míčkem nebo očkem pro uchopení. Kousáním si pes posiluje dásně a bavlněná vlákna během hraní čistí zuby.

  • Interaktivní hračky

I zábavná hračka může být účinný výcvikový prostředek. Vhodné jsou jak pro domácí, tak venkovní užití. Jednotlivé typy hraček jsou rozdělené do několika úrovní obtížnosti. Smysl hraček je, aby se pes dostal k pamlsku ukrytému uvnitř hračky.