Spolu s teplejším počasím a delšími dny přichází čas začít myslet na jarní dekorace. A v jakém duchu ty letošní zvolit? Nebojte se pastelových barev ani výraznějších doplňků. 

Jaro pocítíte také s aromatickou svíčkou nebo interiérovým difuzérem 

Jarní kolekce nejsou výsadou pouze módního průmyslu. Své místo v této kategorií zaujímají také aromatické vůně v podobě olejů a svíček. Vůně čistoty, pivoněk, odpoledního úniku, bylinkové limonády nebo snění za slunečného dne. I takové charakteristiky a pojmenování mohou vonné vosky mít. Inspirujte se širokou nabídkou a vyzkoušejte aroma terapii i ve svém bytě.

Nádobí a sklo v duhových barvách

Přivítejte jaro s barevným nádobím. Vydejte se do obchodu se starožitnostmi nebo podkroví vaší babičky a vdechněte starým kouskům nový život. Krásné nádobí si zaslouží být vidět. Pokud máte otevřené police, seřaďte skupinu skleni a misek podle odstínu. Vytvoříte krásný efekt s praktickým účelem.

Barevný koberec

Nemusíte se hned pouštět do výměny všech koberců. Jarní energii získáte i pořízením nové předložky do koupelny nebo malého koberečku před postel. Jaké barvy zvolit? Vždy vybírejte s ohledem na stávající interiér a převládající barvy. Například mintový odstín je pro jarní náladu jako stvořený.

Prostírání na stůl

Veškerý jídelní textil zahrnující prostírání, sedáky na židle nebo běhouny na stůl převlečte do nového kabátu, který zpříjemní vaše sezení. Béžovou a bílou barvu vyměňte za žlutou nebo tmavě zelenou.

Živé květiny

Jarní dekorace může být jednoduchá. I když je na luční kvítí ještě brzy, i přesto mohou vaši chodbu, jídelnu nebo konferenční stolek zdobit květiny. Díky živým rostlinám budete mít kontakt s přírodou i během chladnějších dní. Dáváte-li přednost dlouhotrvající variantě, pořiďte si svazek umělých tulipánů v pastelových barvách. Květinové aranžmá dozdobíte dřevěnou kulatinou, na kterou vázu postavíte.

Obraz s motivem motýlu nebo luční louky

Obrazy na stěnu rozzáří obývací pokoj i předsíň. Zobrazení luční louky, rostlin nebo motýlů navodí příjemnou atmosféru do každého interiéru.