Rok 2018 je na svém počátku, a tak máme jedinečnou příležitost k reorganizaci našich obytných prostorů. A kde jinde by bylo lepší začít, než v kuchyni, jež je často považována za srdce domova? Přinášíme vám 5 trendů, které pro letošní rok designéři doporučují.

Greeny je pořád na výsluní

Zelená byla barvou loňského roku, ale pokud se pro ni rozhodnete i dnes, určitě neprohloupíte. Tato barva má příznivý vliv na lidskou psychiku a je ideální, pokud doplňuje dřevěný nábytek, či je dokonce v místnosti dominantní.

Fialová je na barvou roku

Pantone oznámila Ultra Violet jako barvu roku 2018, a bylo by škoda ji nepoužít ve své domácnosti. Jeden z populárních trendů v kuchyni pro rok 2018 používá kontroverzní barvy, a právě fialová je jednou z nich, protože vzbuzuje pocit luxusu a elegance.

Jednobarevné kuchyně

Používání barev v kuchyních se v letošním roce stalo oblíbeným trendem. Například malování základních stěn nebo skříní v tmavém uhlíkovém tónu a horních skříních a stěnách ve smetaně špinavých tónech je něco, co budeme vídat stále víc.

Nepřekonatelný mramor

Mramorové desky s vysokým kontrastem a výraznými žilkami dělají velmi příjemný dojem. Jsou ideální zejména pro ty, kdo chtějí do svých domovů vnést trochu dramatu a divokosti.