Sluneční brýle jsou v letních měsících nepostradatelné jak pro ženy, tak muže. Plní důležitou ochrannou funkci a zároveň bývají módním doplňkem. Jak vybrat správný typ, který bude ladit i s tvarem obličeje? 

Pokud chcete dosáhnout perfektního vzhledu a najít ty pravé brýle pro váš tvar obličeje, jako první je nutné určit, jaký typ vlastně máte. Rozlišujeme mezi čtyřmi základními tvary obličejů: hranatým, kulatým, oválným a srdcovitým.

Základní pravidla pro výběr brýlí

Barvy a zdobení brýlí vybírejte s ohledem na váš vkus a styl oblékání. Obecně bychom ale své sluneční brýle neměly vybírat pouze podle designu, ale také dle tvaru obličeje. Aby vám vybrané brýle perfektně padly, měly by horní linie obroučků kopírovat linii obočí. Velikost brýlí by měla kopírovat obličej a být v zákrytu se spánkovou a lícní kostí. Správnou šířku poznáte podle toho, zda vám brýle kopírují kořen nosu.

Hranatý obličej

Pokud má vaše čelo, lícní kosti a čelist přibližně stejnou šířku, můžete mít obličej ve tvaru čtverce. K tomuto typu obličeje se dobře hodí brýle s oválnými či asymetrickými obroučkami. Právě zaoblené, kulaté obroučky vyváží ostré rysi a budete působit jemněji.

Kulatý obličej

Pro kulatý obličej jsou typické zaoblené rysy v obličeji. Brýle, které vám sednou nejvíce, jsou tak hranaté, které tvář opticky prodlouží. Slušel vám budou také brýle s širšími obroučky.

Oválný obličej

Oválný obličej je charakteristický úzkým a protáhlým tvarem. Obličej je nejširší u lícních kostí a brada bývá nepatrně užší než čelo. Spodní čelist je zakulacená a neobsahuje žádné tvrdé linie. Pokud jste hrdá majitelka tohoto typu obličeje, máte velkou výhodu a můžete si dopřát jakýkoliv kousek, který se vám zalíbí. Vhodné jsou jak velké typy kulatých obrouček, hranaté varianty či kulaté lennonky.

Obličej srdcovitého tvaru

Srdcovitý tvar obličeje poznáte podle širokého čela a úzké brady. Vybírejte především z nabídky kulatých obrouček. Naopak v obchodě přeskočte atypické či velké hranaté brýle.