1.místo

Keto Diet proteinové nápoje

Nápoj hraje roli při hubnutí, také chrání svaly a pomáhá udržet svalovou hmotu. Navíc obsahuje vlákninu, což zajišťuje dlouhodobé zasycení.

2.místo

Proteinový koktejl KetoMix

Proteinový koktejl jako podpůrný prostředek při hubnutí. Také obsahuje vitamíny pro podporu imunitního systému, a navíc je bez škodlivých chemických přísad.

3.místo

Natural Protein proteinová dieta

Nápoj pomáhá zvýšit příjem bílkovin, což je vhodné nejen během hubnutí. Je bez umělých přísad, naopak klade důraz na přírodní složky.

Proč jsou důležité bílkoviny?

Bílkoviny (neboli proteiny) patří mezi základní složku potravy. Kromě toho ale, že jsou součástí vyvážené stravy, tak mají v těle plno podstatných funkcí:

 • Jsou nezbytné pro růst a obnovu svalů, ale i tkání.
 • Některé bílkoviny mají klíčovou roli pro podporu imunitního systému.
 • Tělo spotřebovává více energie na jejich trávení a zpracování, a proto zlepšují činnost metabolismu.
 • Jejich přidání do jídel či nápojů pomáhá udržovat pocit sytosti.
 • Jsou vhodné i jako podpora při hubnutí.


Jaké máte možnosti ve výběru proteinových nápojů?

Proteinové nápoje jsou navržené tak, aby poskytovaly tělu snadný a rychlý zdroj bílkovin. Hlavní přínosy bílkovin již byly shrnuty výše. Nespornou výhodou je, že na trhu dnes máte spoustu možností, a můžete si vybrat proteiny podle svých preferencí a chutí. Mezi oblíbené patří čistý syrovátkový protein z kravského mléka, který je snadno a rychle vstřebatelný. Pokud ale řešíte různé alergie, snadno si tak vyberete protein nejen podle chuti, ale i svých stravovacích potřeb.Na výběr máte například sójový, hráškový, rýžový, konopný, ale i bezlepkový, nízkosacharidový či nízkotučný. A to jsme zdaleka nevyjmenovali všechny.


Pro koho jsou proteinové nápoje vhodné?

Tyto druhy nápojů jsou vhodné pro různé skupiny lidí, a mohou být součástí stravy hned z několika důvodů:

 1. Sportovci a aktivní jedinci: Ti, kteří pravidelně cvičí, mohou snadno doplnit proteiny do svého tréninkového plánu. To pomůže nejen budovat a udržovat svalovou hmotu, ale také lépe regenerovat svaly po sportu.
 2. Při hubnutí či redukci hmotnosti: Jak již bylo zmíněno, bílkoviny napomáhají při hubnutí, neboť tělo při nich spotřebovává více energie a také se při nich cítíte sytější, proto to vede k menšímu příjmu kalorií. Stejně tak existují bezlepkové či nízkosacharidové nápoje, které využijete při nejrůznějších dietách, čímž snadněji dosáhnete svých nutričních cílů.
 3. Vegetariáni a vegani: Někteří z nás mají problém přijmout dostatečné množství bílkovin z běžné stravy. Tito lidé potřebují doplňovat bílkoviny do stravy a proteinové nápoje jim k tomu snáze pomohou, ať už využijí například hráškový, konopný či jiný druh rostlinného proteinu.
 4. Lidé s alergiemi na laktózu či lepek: Ti, kdo řeší celiakii nebo intoleranci na laktózu, mají také různé možnosti. Stejně jako ti, kdo mají alergii na lepek, na trhu jsou i bezlepkové alternativy.
 5. Po nemocích či operacích: Někteří lidé mají v důsledku jistých onemocnění či chirurgických zákroků mají zvýšené nutriční potřeby. Přísun bílkovin z nápojů jim často pomůže v procesu hojení a uzdravování.
1. místo

Keto Diet proteinové nápoje

Proteinový nápoj obsahuje vysoké množství bílkovin, jenž hrají klíčovou roli při odbourávání tuků. Také ale chrání svaly a udržují svalovou hmotu. Součástí jsou také vitamíny, minerální látky a také vláknina, díky čemuž se budete cítit sytější. Nápoj má navíc nízký obsah cukru a neobsahuje lepek. Výhodou je rychlá a snadná příprava a také různé příchutě na výběr.

 • snadné dávkování
 • součástí vitamíny, minerály a vláknina
 • nízký obsah cukrů
2. místo

Proteinový koktejl KetoMix

Jedná se o proteinový nápoj, který pomáhá s procesem hubnutí, a to díky nízkému obsahu sacharidů a vysokému obsahu bílkovin. Ve složení najdete vitamíny a minerály působící pro posílení imunitního systému. Naopak zde nejsou žádné chemické přísady, proto se dá využít jako zdravější alternativa k některým potravinovým náhradám. Navíc je neochucený, což znamená, že můžete přidat příchutě a sladkost podle sebe.

 • podpora imunitního systému
 • vhodný pro hubnutí
 • neochucený
3. místo

Natural Protein proteinová dieta

Jedná se o proteinový nápoj s vysokým obsahem bílkovin, který je vhodný při redukci hmotnosti, ale také například pro regeneraci svalů po sportu. Je vhodný i pro podporu imunitního systému. Jeho výhodou je přírodní složení a snadná vstřebatelnost. Obsahuje pouze rostlinné složky, proto je vhodný pro vegany či vegetariány. Na výběr je v mnoha příchutích a doslazovaný stévií.

 • snadná vstřebatelnost
 • regenerace svalů
 • vhodný pro vegany i vegetariány
4. místo

Chia Shake dietní koktejly

Dietní koktejl obsahuje syrovátkový protein, který navozuje pocit sytosti a zabraňuje ztrátě svalové hmoty při dietě nebo cvičení. Navíc je obohacený o MCT olej, jenž podporuje spalování tuků a udržuje střevní mikroflóru. Součástí jsou i důležité vitamíny, minerály a Omega-3 z chia semínek pro podporu imunitního systému. Ať už ho zařadíte v rámci hubnutí, nebo jen pro doplnění bílkovin do jídelníčku, na výběr máte různé příchutě.

 • rychlé spalování tuků
 • dodává pocit sytosti
 • bez přidaného cukru a umělých přísad
5. místo

Protein & Co. 100% VIRGIN WHEY

Čistý syrovátkový koncentrát je bez příchuti, vhodný zejména pro sportovce k využití po tréninku. Neobsahuje sladidla, konzervanty ani barviva. Je vhodný při hubnutí, pro zvýšení bílkovin po sportu, ale i pro doplnění bílkovin pro vegetariány. Navíc podporuje svalovou regeneraci a podporuje imunitu.

 • čistý protein bez konzervantů
 • vhodný pro svalovou regeneraci
 • k využití i pro vegetariány
6. místo

Biotech ISO Whey ZERO

Vysoce kvalitní syrovátkový protein z kravského mléka poskytuje čisté složení bez chemických přísad a konzervantů. Je bez lepku a bez laktózy, takže vhodný i pro alergiky. Je ideální především pro sportovce, na budování a regeneraci svalů a doplnění bílkovin po sportu. Jeho předností je i snadná rozpustnost a vstřebatelnost.

 • rychlá vstřebatelnost
 • čisté složení bez laktózy a lepku
 • vhodný pro regeneraci svalů
7. místo

My Protein Impact Whey

I tento syrovátkový protein je velmi kvalitní produkt, který poskytuje přírodní složení a doplnění bílkovin do jídelníčku. Také obsahuje aminokyseliny, které pomáhají budovat a regenerovat svaly. Součástí je i kreatin, který zvyšuje fyzickou výkonnost při sportu. Navíc se rychle vstřebává a Výhodou je, že ho seženete ve 40 různých příchutích, takže nebudete mít problém si vybrat.

 • čistý protein
 • pomáhá regenerovat a budovat svaly
 • rychle se vstřebává