Pleťová séra, oproti běžným krémům, dodávají pokožce potřebné látky a vitamíny ve více koncentrované podobě. Potřebujete zabojovat proti vráskám, stárnutí nebo pigmentovým skvrnám?

Ať už se vaše péče o pleť skládá z 13 kroků nebo jen ze 3, sérum by ve vaší kosmetické taštičce rozhodně nemělo chybět. Díky vysoké koncentraci výživných látek a vitamínů, navíc kombinaci s rychlým účinkem, vám sérum může pomoci, i pokud vás trápí specifické kožní problémy.  Aplikace se doporučuje dvakrát denně ihned po očištění pokožky na obličej a krk. Séra jsou tak lehká, že je lze snadno vrstvit a aplikovat i pod make-up.

Co je pleťové sérum?

Sérum je obvykle tekutina nebo gel obsahující aktivní látky, které jsou schopny proniknout do pokožky hlouběji než jiné přípravky a tím ji více vyživit. Séra obecně obsahují lokální antioxidanty včetně vitamínu A, C a E. Také obsahují lokální retinoly a složky, které vyrovnávají tón pleti. Vrstvením přípravku docílíte ošetření vrásek, pigmentace a zarudnutí pleti.

Proč je dobré jej používat? 

Pleťová séra hrají zásadní roli v účinné péči proti stárnutí pleti. Přípravek vám také může nahradit několik dalších denních i nočních pleťových krémů.

Užívání séra krok za krokem:

Přípravek je nutné vybírat s ohledem na vaši pleť. Jednotlivé typy se totiž liší svým složením.

  • Nejdříve pleť vyčistěte. Pleťovým mlékem odstraníte nečistoty a přebytečné oleje. S odstraněním i voděodolného make-upu vám pomůže micelární voda.
  • Sérum. Naneste tenkou vrstvu vašeho séra dle výběru a vmasírujte na kůži, dokud se úplně nevstřebá.
  • Oční krém. Poté, co jste hotovi s použitím séra, naneste v očním okolí oblíbený krém.

Opalovací krém. Ochrana před slunečním zářením je důležitá nejen u moře nebo na horách. Zvýšenou pozornost těmto přípravkům věnujte především v případě, pokud máte pokožku intolerantní ke slunci nebo vás trápí atopický ekzém.