Správná péče o pleť by měla být základním krokem každodenního rituálu krásy, který může mít významný vliv na naše vzhledové i zdravotní parametry. Její stav odráží nejen náš věk, ale také naši péči o sebe a naši celkovou vitalitu a zdraví. Správná péče o pleť ale není jen o povrchovém vzhledu, ale i o udržení jejího zdraví a ochraně před vnějšími vlivy. V našem dnešním článku se podíváme na důležité kroky a tipy, jak se správně starat o pleť, abyste mohli dosáhnout zářivého a zdravého vzhledu, který vám bude sloužit dlouhodobě. Připravte se s námi na cestu k nádhernější a zdravější pleti.

1. Ranní a večerní rutina

Čištění pleti by nemělo být jen občasnou záležitostí, ale měli byste ho zařadit do vaší každodenní rutiny. Denně se na naší pleti hromadí nečistoty, make-up a nadbytečný olej, které mohou způsobit problémy, jako je třeba akné, ekzémy a další. Proto je důležité pleti věnovat dostatečnou péči a čistit ji dvakrát denně – ráno a večer. Použijte jemné čisticí prostředky, které budou vhodné pro váš typ pleti. Důkladná očista pomáhá udržovat póry čisté, ale také připravuje pleť na absorpci dalších kosmetických produktů. Využíváte například pleťová séra? přečtěte si, jaké je nejlepší sérum na pleť, recenze a srovnání

2. Hydratace a kvalitní strava

Možná už to na vás vyskakuje na každé stránce, ale je to pravda. Také dostatečná hydratace patří mezi zásadní kroky pro zdravou a krásnou pleť. Podpořte svou pokožku, a to bez ohledu na to, zda máte mastnou, nebo suchou pleť. Do své rutiny zařaďte kvalitní hydratační krém nebo hydratační sérum. Pleť je ale třeba podpořit ze všech stran, nepodceňte proto pitný režim – pijte dostatek vody, abyste udrželi pleť hydratovanou i zevnitř. Stejně tak se se zaměřte na kvalitní stravu, do níž byste měli zařadit potraviny bohaté na antioxidanty, vitamíny a minerály, jako jsou ovoce, zelenina, ořechy a ryby. 

3. Ochrana před sluncem po celý rok 

Sluneční záření je jedním z hlavních faktorů, které přispívají k předčasnému stárnutí pleti. Jak se proti tomu chránit? Jednoduše. Zařaďte do své rutiny také ochranný krém s vysokým SPF faktorem. I když zrovna neplánujete dlouhý pobyt na slunci, nepodceňte to. Sluneční paprsky pronikají i skrze oblaky, je proto důležité chránit svoji pleť každý den, nejen v létě, ale i v zimě. 

4. Hodně kvalitního spánku a co nejméně stresu

Věřte, nebo ne, i nedostatek spánku a dlouhodobý stres mohou negativně ovlivňovat stav vaší pleti. Snažte se spát alespoň 7-8 hodin denně a hledejte cesty pro odbourání stresu, například pomocí jógy, meditace nebo relaxace. Nebo se zaměřte na svoje zaručené způsoby, jak s ním zatočit. Pokud nevíte, jak snížit stres a úzkosti, podívejte se i na náš další článek, kde najdete další zajímavé tipy. 

5. Konzultace s dermatologem

Máte-li už dlouhodobější problémy s pletí, jako jsou akné, ekzémy nebo pigmentové skvrny, neváhejte vyhledat pomoc a obraťte se na dermatologa. Profesionální rada vám pomůže identifikovat příčinu a navrhnout účinnou léčbu. Nebojte se oslovit autoritu ve svém okolí. Nemusíte se trápit problematickou pletí a být na to sami.