Ruce utváří náš první dojem, a přitom jejich péči často nevěnujeme příliš pozornosti. Pokud vás trápí příliš suchá pokožka na rukou, poradíme vám, jak o ni pečovat a jak svým rukám dodat ztracenou hydrataci. 

Pokožka rukou je přímo vystavena škodlivým vnějším dráždivým látkám, jako je chlad, teplo, časté mytí rukou, znečištění a nečistoty. To vše může oslabit přirozenou bariéru kůže a způsobit podráždění našich rukou.

Základem péče je hydratační krém na ruce

Pokud máte příliš suchou pokožku, pak vaše tělo postrádá hydrataci. Tu můžete doplnit obecně vyšším příjmem tekutin, ale také lokálně na velmi suchá místa. Například hydratačním krémem, který použijte i několikrát denně. Máte citlivou pokožku? Pak se raději vyhněte krémům s parfemací a s příměsí alkoholu.

Pravidelný zábal ruce vyživí

Suchou a popraskanou kůži vyživí a zklidní zábaly i speciální masky. Pokud nemáte dostatek času na tuto kúru, poslouží vám hydratační rukavice, které zvyšují absorpci účinných látek. Ruce tak přes spaním ošetřete, namažte a zabalte do rukavic. Vaše pokožka přes noc vstřebá vyživující látky a vy se probudíte s hebkými dlaněmi.

Nezapomínejte na občasný peeling 

Odumřelé buňky se vyskytují i na pokožce rukou. Proto nezapomínejte ani na peeling v této oblasti. Využít můžete jak domácí suroviny, tak kosmetické přípravky. Z domácí dílny si vyrobte například sladký kakaový nebo osvěžující citronový peeling, který je plný vitamínů. Po této proceduře je dobré ruce namazat ještě krémem.

Používejte mýdla na ruce s příměsí aloe vera

Časté mytí rukou mýdlem pokožku vysušuje, stejně jako jejich máčení v příliš horké nebo naopak studené vodě. Dbejte na složení mýdla, které používáte a na teplotu vody. Nejlepší je ruce krátce namočit, namydlit a opláchnout ve vlažné vodě.

Preventivní péče

Dalšímu vysušování pokožky rukou předejdete i několika kroky. Například pro vysoušení rukou nepoužívejte sušiče na bázi horkého vzduchu. Tato metoda zbavuje pokožku přirozené hydratace a citlivou kůži může dokonce podráždit. Dalším způsobem, jak svoji pokožku ochráníte, jsou gumové rukavice během mytí nádobí. Mycí prostředky a horká voda opět způsobují ztrátu hydratace pokožky. Do preventivní péče o suchou kůži patří také celková hydratace těla prostřednictvím dostatečného příjmu tekutin.