Párkrát zamrkáte… a máte ho! Řasy hrají klíčovou roli v tom, jak zaujme váš pohled a dodávají mu to správné kouzlo. Existuje několik způsobů, jak o své řasy správně pečovat, aby byly dlouhé, husté a zdravé. V tomto článku se dozvíte několik užitečných tipů a triků, jak se o ně starat a dosáhnout výsledků, které vás nadchnou.

Odličujte se!

Pravidlo číslo 1 – vždy se před spaním odličujte! Známe to všechny, někdy už jsme tak utahané, že se nám nechce provádět večerní rutinu a chceme zamířit rovnou do postele. Pro zdraví řas i pleti celkově je ale odličování základním pravidlem. Nechte své řasy dýchat. Každý večer pečlivě odstraňujte veškerý make-up, a to včetně řasenky. Při odličování řas buďte opatrná. Použijte nejlépe mírný odličovací prostředek a bavlněné tampóny.

Netřete si oči

Občas mají lidé zlozvyk mnout si oči. Ale jejich tření může způsobit poškození řas a následně i jejich vypadávání. Buďte proto opatrná, když už si musíte oči promnout nebo také při odličování make-upu. Použijte jemné pohyby a nechte řasy v klidu. Vždy také dbejte na to, abyste měla čisté ruce.

Kvalitní řasenka

Používání kvalitní řasenky a dalších produktů na řasy udělá mnohdy velký rozdíl. Zde se investice vyplatí. Dbejte na to, abyste nepoužívala starou řasenku, která může obsahovat bakterie. Měňte řasenku pravidelně. Kvalitní řasenka by měla obsahovat výživné složky, jako je keratin, provitamín B5 a vitamin E, které posilují a chrání řasy.

Péče o řasy

Zde je několik kroků, které byste měla začlenit do svého denního režimu:

  • kartáček k pročesání: používání kartáčku na řasy je pomáhá oddělit a také stimuluje krevní oběh v okolí očí. Aby vaše řasy zůstaly v dobrém stavu, používejte ho pravidelně;
  • séra na řasy: na trhu existuje mnoho řasových sér, která obsahují speciální složky. Ty podporují růst a posilují řasy. Vyberte si kvalitní řasové sérum (viz. článek na séra na řasy) a aplikujte jej podle pokynů výrobce;
  • ochrana před teplem: chraňte své řasy před náhlým teplem, jako je horký vzduch z fénu. To totiž může řasy oslabit a způsobit jejich lámání.

Přírodní prostředky

Mnoho lidí preferuje přírodní prostředky pro péči o řasy. Nechcete-li utrácet za séra na řasy, nebo jim prostě a jednoduše nevěříte, použijte místo nich rostlinné oleje, jako je růžový nebo ricinový olej. Ty mohou posílit řasy a podpořit jejich růst. Aplikujte olej na řasy pomocí čistého štětce nebo vatového tamponu a nechte ho působit přes noc. Ráno opláchněte.

Krásné, dlouhé a zdravé řasy jsou tajnou zbraní každé ženy. A dosáhnout jich může být snazší, než si možná myslíte. Pokud se zaměříte na správnou péči a budete dodržovat těchto několik výše zmíněných pravidel. Víte také, jak na úpravu obočí? V tomto článku vám poradíme, jak mít správný tvar podle typu obličeje nebo i to, jaké nástroje používat.