Ať už preferujete domácí manikúru a pečujete si o nehty sama, nebo péči o ně přenecháte odborníkům v salonu, určitě i vám také občas dojdou nápady na další tvorbu. Pokud se poohlížíte po tipech na jarní manikúru, dál nehledejte. Přinášíme vám přehled toho nejlepšího, čím si ozdobíte nehty pro jaro 2024.

Jaké barvy jsou trendy?

I v tomto roce budou opět trendy všechny pastelové barvičky. Zvláštní pozornost si získala barva ''Peach Fuzz'', která byla oficiálně vyhlášena barvou roku 2024 společností Pantone (tj. renomovaná firma specializující se na systém identifikace, komunikace a shody barev). Tuto broskvovou barvu očekávejte všude, včetně nehtů. Navíc jemné pastelové odstíny poskytují ideální plátno pro různé vzory a motivy inspirované jarem. K těm se dostaneme v následujících řádcích.

''Cat eye'' efekt

Tento typ manikúry se stal velmi populární již v loňském roce. Takzvaný ''cat eye'' efekt je vytvořený pomocí magnetu a magnetického laku. Nevíte, jak na to? Po zakoupení gel laku tohoto typu si jednoduše upravte vaše nehty tak, jak jste zvyklá. Nejprve je natřete lakem tmavší barvy, protože na takovém podkladu váš zakoupený cat eye lak vynikne nejlépe. Následně naneste vrstvu magnetického gelu, vezměte magnetickou tyčinku a udržujte ji v blízkosti nehtového povrchu, asi 2-3 mm nad ním po dobu 5-10 sekund čímž vytvoříte efekt, jaký si přejete. Nechte pořádně vytvrdit v lampě a naneste průhlednou vrstvu na dokončení.

Přirozenost nade vše

Přestože pastelové jarní barvy a kreativní vzory přitahují pozornost, není třeba podceňovat jednoduchost a přirozený vzhled nehtů. Začněte výběrem neutrálních odstínů, které jdou ruku v ruce s přírodními tóny, jako jsou béžová nebo světle hnědá. Tyto barvy přinášejí klidný vzhled, ale také skvěle ladí s každým outfitem. Nebo vsaďte na průhledné laky, které zvýrazní přirozenou krásu vašich nehtů a dodají jim zároveň zdravý lesk. Přirozenost není jen trend, je to životní styl, který snadno přenesete i na svou jarní manikúru.

Jarní vzory

Pokud se přeci jenom chcete blýsknout a uhnout od veškeré té přirozenosti a jemných barev, inspirovat se můžete pomocí různých jarních motivů. Kytičky, ptáčci, motýlci a sluneční paprsky jsou skvělými volbami pro vytvoření jarní atmosféry na vašich nehtech. Kreslete je štětečkem nebo použijte drobné ozdoby a samolepky.

Není to ale pouze o estetickém vzhledu. Péče o nehty v jarních měsících zahrnuje i jejich zdraví. Kvalitní oleje na nehty a kůžičky jsou nezbytné pro udržení nehtů v optimálním stavu. Přečtěte si, jak pečovat o vaše nehty.