Mít vlastní zahradu je skvělá věc. Člověk, který celý den dřepěl zavřený v kanceláři, může na čerstvém vzduchu uprostřed živoucí zeleně načerpat svoji nezbytnou dávku chuti do života. Na jaře na zahradě všechno kvete, v létě se na zahrádce najíte a na podzim sklidíte zbytky úrody a obdivujete barvy podzimu. Je sice pravda, že údržba soukromého zeleného prostoru vyžaduje dost úsilí a času, ale za tu oběť to stojí. Abychom si mohli svoji zahradu užívat skutečně plnými doušky a bez dozoru zvědavých sousedů, někdy si svůj kousek přírody chráníme neprostupným plotem, který nás obrní před okolním světem, jemuž do našeho zahradního života nic není, ale nemusí vypadat zrovna moc hezky. Naštěstí lze takovou situaci docela snadno řešit: i zeď může být veselá a přátelská!

Zeleně není nikdy dost: i na holém zděném nebo prkenném plotě se budou krásně vyjímat květiny. A když se nebudete bát experimentovat s květináči, bude výsledek tip ťop.

garden-fence-decor-woohome-5 garden-fence-decor-woohome-17 garden-fence-decor-woohome-19 garden-fence-decor-woohome-20

Pokud visícím květinám moc nefandíte, můžete to zkusit s popínavkami, i ty vám zeď oživí.garden-fence-decor-woohome-23-2

Další kvítí znamená další práci a to nemusí každému vyhovovat. Jako kompromis se nabízí vyzdobit plot neživými květy vyrobenými ze starých poklic na kola auta nebo z vík a víček.

garden-fence-decor-woohome-3garden-fence-decor-woohome-12-2

K zahradě patří i fauna. Někteří návštěvníci z živočišné říše nejsou vítáni, ale nemilosrdně hubeni, nicméně jsou i tvorové, jejichž přítomnost je tolerována. Když nebudou ve vaší opečovávané zeleni tropit žádnou neplechu, jistě je uvidíte vždy rádi.

garden-fence-decor-woohome-6garden-fence-decor-woohome-1

Milovníci ptactva mohou svoji zahradu proměnit v mírumilovný ptačí koutek.

garden-fence-decor-woohome-14

Máte-li umělecké sklony, neváhejte a zahradní zeď si vymalujte podle svých představ.

garden-fence-decor-woohome-9

Anebo to nechte na nějakém nadšeném malém malíři. garden-fence-decor-woohome-22 Zajímavý efekt mají zrcadla umístěná na zeď: opticky zvětší daný prostor. garden-fence-decor-woohome-16   Zeď oddělující vaši zahradu od cizího pozemku ale může vypadat nádherně i bez dozdobování. Stačí, když si s ní vyhrajete už když ji budujete. Z kamenů a kamínků. dry-stone-tree-wall-memorial-eric-landman-7stone-wall-art-by-andreas-kunert-and-naomi-zettl-ancient-art-of-stone-4stone-wall-art-by-andreas-kunert-and-naomi-zettl-ancient-art-of-stone-7stone-wall-art-by-andreas-kunert-and-naomi-zettl-ancient-art-of-stone-71