Postel je nedílnou součástí každého dětského pokoje. Některé děti mají ovšem to štěstí, že nespí v jen tak nějaké posteli. Třeba takoví kluci určitě prahnou po domečku na stromě a kdyby v něm mohli i spát, tak to by bylo fakt něco. Když je tatínek šikovný a najde si pro svou ratolest nějaký ten čas, může se postel snů zrodit v domácí dílně. Kromě toho, že se bude jednat o ryze originální dílo, si tvůrce pohlídá kvalitu materiálu a provedení bude plně v jeho rukou. Bude to ale chtít trochu zručnosti, zkušenosti a vybavení, hromadu dřeva a dobré propočty. Postupovat se může třeba takto: Nejdřív z latí sestavíte základní konstrukci včetně roštu. 


Pak se pustíte do stěny domečku na spaní: začnete rámem, na kterém si vyznačíte, kde budou dveře a okna, a obložíte ho prkny. Stěnu nainstalujete na místo určení. Praktické je, aby byla stěna vyklápěcí, kvůli bezproblémové výměně povlečení nebo matrace.

Vedle hlavní "stavby" vztyčíte konstrukci, která bude sloužit jako úložný prostor na oblečení, hračky i cokoli jiného. Vyplatí se zakomponovat šuplíky a žebřík. 

Co by to bylo za domeček, kdyby neměl střechu!

Prostor na vedlejší konstrukci vyzývá k využití: děcka si tam určitě budou ráda hrát, takže bude dobré jim to tam trochu zpříjemnit kobercem.

Do hlavního vchodu se bude majitel domečku dostávat po žebříku.

Malý dobrodruh dozajista využije i vedlejšího vchodu.rfqUYuY


Nezbývá než vyvést vše v barvách.

A zabydlet se.uCOM6Ln