V dnešním článku nahlédneme do domácnosti francouzské Laëtiti a ukážeme si jednoduché tipy, jak docílit podobného dekorování. Na první pohled si můžeme všimnout elegantních béžových tónů, prostupujících celým bytem. Design interiéru je minimalistický a útulný se znatelným nádechem boho stylu. Toho si můžeme všimnout zejména na hojném počtu ratanových dekorací nebo také na sušených klasech obilí a ratanových listech na zdech. Celý byt je vydekorován a sladěn do nejmenšího detailu a jeho styl pokračuje i v dětském pokoji nebo i na terase.

Ačkoliv je domácnost útulná a zařízená v boho stylu, barevné podtóny se nesou ve studeném nádechu. Jak je tedy možné, že je prostor stále tak příjemný? Jednoduše. Útulnost prostředí nevytváří vždy jen barevné odstíny, ale také volba materiálů a správně zvolené dekorace.

Hlavní faktor, poukazující na dekor v bohémském stylu, můžeme vidět na opakujících se ratanových doplňcích. Skvěle dotváří prostor, jsou funkční, a navíc dodávají interiéru tropický přímořský nádech. Laëtitia použila ratanové vybavení v obývacím pokoji, koupelně, ložnici i dětském pokoji. Ratan lze použít na několik způsobů – jako úložný prostor pro drobné předměty nebo například pro čisté či použité ručníky. Ratan sám o sobě funguje jako skvělá dekorace v podobě lamp nebo lustrů, kdy svým žebrováním nechává prostor pro tvoření dokonalého stínového divadla.

Pokud milujete organizování domácnosti a pořádek, toto bude něco pro vás. Ráj pro všechny perfekcionisty představuje Laëtitia se svou dokonalou prádelnou. V místnosti určené pro praní prádla se nachází všechny čisticí a prací prostředky v perfektním seřazení. Najdete zde několik dóz, košů a pytlů pro všechny žádoucí prostředky. Nejen, že místnost vypadá velmi uklizeně a zorganizovaně, ale také se vše nachází na svém přesném místě. Vyhnete se tedy nekonečnému hledání prostředků, které používáte například jednou za čas.

Prostorný, a přitom útulný obývací pokoj vybízí k okamžitému odpočinku. Jeho příjemně tlumené barvy s elegantními doplňky skvěle dotváří prostor pro čas s partnerem a rodinou. Zajímavý a velice oblíbený prvek v podobě stěny z dřevěných latěk dodává prostoru útulnou a teplou atmosféru a vzdušnost. Dřevo zároveň ladí s konferenčním stolkem a ratanovými dekoracemi.

Dřevěný žebřík tvoří velkou součást interiéru v přímořském tropickém nádechu. Můžeme jej najít v obývacím pokoji, ložnici nebo koupelně. Nejen že dodává místnostem autenticitu a stylovost, ale také funguje například na odkládání ručníků nebo županu. Další tropický element tvoří například váza ve tvaru mušle, nacházející se v koupelně.

V kuchyni Laëtiti se každý cítí jako doma. Její světlé provedení s masivní dřevěnou pracovní deskou vytváří prostor pro vaření a vymýšlení nových receptů. Uprostřed kuchyně stojí samostatný ostrůvek, jako stvořený pro návštěvy a nekonečné večerní debaty s přáteli. Všimněte si, že ostrůvek stojí na nízkých nohách, čímž zajišťuje snadný přístup vysavače pro jednoduchý a rychlý úklid. Podél pracovní desky na stěně se nachází obklad z atypických dlaždic. Dodávají kuchyni hravý a útulný nádech, jenž doplňují další dekorace jako obrázky, květiny a svíčky.

Dokonalá terasa doslova protkaná ratanovým nábytkem, dřevem a tropickou atmosférou. Tato přátelská oáza klidu a pohody nenechá nikoho dlouho čekat. Zde můžeme vidět opravdový boho styl se vším všudy. Samozřejmě nechybí ani lapač snů nebo pohodlné polštářky, které posouvají atmosféru na ještě vyšší level.

Jak je vidět podle barvy, dětský pokojíček je pravděpodobně pro holčičku. Zdobí jej nádherné, a přitom velmi vkusné prvky na zdi jako zavěšené obrázky nebo ratanové zrcadlo ve tvaru květiny. I v dětském pokoji můžeme vidět nádech boho stylu, který se jen tak nezapře. Všimněte si také roztomilého nábytku v dětské velikosti a hřejivého interaktivního koberce, který bude určitě i velmi příjemný. Pokoj je sice dětský, ale rozhodně s dítětem pár let poroste. Díky svým stylovým doplňkům a úložnému prostoru se ale určitě zalíbí i nejednomu dospělému.