Znáte skandinávský interiérový design? Mnoho lidí se do něj zamilovalo pro jeho jednoduchost a útulnost. Tento styl má rozhodně čím zaujmout, zejména teď, před vánočními svátky. Vánoční výzdoba ve skandinávském interiéru se nese v duchu přírodních prvků a bílé, stříbrné a šedé barvy. Seveřané tento styl také nazývají „hygge“! Tento dánský termín značí náladu domova a pohodlný život. Jeho hlavním poselstvím tedy je, aby se lidé ve svých obydlích cítili dobře a spokojeně. Pojďme si skandinávské vánoční výzdoby trochu více představit.

Obývacímu pokoji dominuje vánoční stromek

Pokud jde o obývací pokoj, vánoční stromek bude hlavním bodem v prostoru. Skandinávci své vánoční stromky zdobí zlehka a rozhodně si nevyberou ten nejdokonalejší strom. Dávají přednost přírodnímu vánočnímu stromku s nepravidelnými větvičkami. Ve zbytku prostoru Skandinávci zapálí svíčky apověsí na stěny zelené věnce či bílé punčochy.

Jídelna s přírodními prvky

Do jídelny většinou přidají pouze zelené věnce a bílé svíčky. Seveřané obvykle nekupují nové sváteční talíře či ubrusy, dozdobí prostor dekoracemi, které každoročně používají.

Ložnice v bílém

Skandinávci obecně uznávají pravidlo, že méně je více, a u ložnic toplatí dvojnásob. Jednoduché bílé povlečení a malý vánoční stromek patří mezi klasické výzdoby Skandinávců. Případně si dávají nad postel zelené věnce, těmi oni rozhodně nešetří.

Pracovna ve vánočním stylu

Skandinávci nezapomínají vyzdobit ani svou pracovnu. Vánoční červená hvězda nebo opět klasický zelený přírodní věnec na pracovním stole vypadají fantasticky a naladí vánoční atmosféru. Pokud je v pracovně dostatek místa, tak si Skandinávci dávají vánoční stromeček i na svá pracoviště.

Na předsíň se nazapomíná

Domov vyladěný do posledního detailu zahrnuje také předsíň. Je to místo, které návštěva uvidí jako první, a proto Skandinávci dávají do předsíně často zelené větvičky, svíčky a kožešiny.

Výzdoba ve skandinávském stylu

Nejen o Vánocích se Skandinávci drží pravidla, že méně je více.Všude uvidíte bílou barvu s doplňky zelené. Mají rádi přírodu,a tak dávají přednost živým vánočním stromkům. Často u nich můžete vidět dřevěné hvězdy, které visí v oknech či na zdi. Seveřané jsou obecně milovníci svíček a kožešin, které vytváří krásné a útulné teplo domova. 

A co Vy? Zařídili byste si domov ve skandinávském stylu?