Dům Emmy je doslova prorostlý květinami. Barevná škála divoce rostoucích květin přivádí do interiéru hravost a autenticitu. V dnešním článku si blíže představíme interiér domu v provence a rustikálním stylu. Velké zastoupení květin uvnitř prosklených místností zajišťuje živost a divokost. Rozlehlý dům, který díky jedinečným detailům v interiéru i exteriéru vytváří idylické prostředí jako z dob světových malířů.

Kuchyně se nese ve venkovském stylu. Prostorná místnost je z poloviny zastřešená velkými okny, evokujícími pocit skleníku. Do místnosti proudí sluneční paprsky, jenž uvítají rostliny uvnitř. Samotná kuchyně se skládá z více částí, kdy spotřebiče a kuchyňské skříňky můžeme vidět umístěné podél zdí. Uprostřed místnosti se nachází volně stojící ostrůvek, vhodný pro přípravu jídla nebo nekonečné zpracování květin.

Nic nerozzáří váš dům tak jako čerstvě natrhané květiny. Tvoří drobnou a levnou dekoraci, kterou můžete měnit, jak se vám zachce. S volbou drobných autentických váziček jednoznačně přinese hravost a život do interiéru vašeho domu. A pokud vám ještě rostou volně na zahradě, stejně jako Emmě, máte vyhráno. Stačí jen natrhat nebo koupit oblíbené květiny, rozdělit je do váziček a rozmístit po místnostech.

Emma přináší do interiéru svého domu předměty, které v ní vyvolávají radost. Dům s uměleckým duchem čiší radostnou a osobitou atmosférou, právě díky těmto drobným dekoracím. V ložnici můžeme vidět například vintage zásuvku v kovovém provedení. Stříbrných kovových prvků si můžeme ostatně všimnout také u lampy ve funkcionalistickém stylu. Časopisy nebo zeleň dodávají ložnici kouzlo a autenticitu.

Venkovský styl interiérového dekoru se v případě Emmina domu vyznačuje láskyplnou atmosférou a kombinací předmětů blízkých jejímu srdci. To můžeme vidět také u kuchyňského nádobí a sklenic. Druhy stylů, barev a velikostí Emma vybrala tak, aby lahodily jejímu oku. Svou různorodostí však tvoří dokonalý set, jenž zapadá do interiéru.

Koupelna, která se jen tak nevidí. Tmavá koupelna skýtá tajemstvím a útulným přítmím. Na první pohled atypické umyvadlo má spodní část vyrobenou ze světlého kamene. Obklady z tmavého kamene dodávají prostoru extravagantní a luxusní vzhled, stejně jako zrcadlo v honosném bronzovém rámu. Stříbrné kovové prvky, jenž můžeme najít v ostatních částech domu, se v koupelně v kombinaci s tmavě šedými obklady vyjímají. Kamenné poličky s dekoracemi a rostlinami prostor obohacují o přívětivou a hřejivou náladu.

Emma celý svůj dům obohacuje o přírodní výrobky ze zahrady. Stejně tak tomu je i ve vstupní hale, kde si můžeme všimnout ručně pletených věnců na zdi, vyrobených z odstřihlých větviček. Emma tak recykluje, co již na zahradě není prosperující, a zároveň tak vytváří jedinečnou dekoraci pro svoje bydlení. Olivovník, chráněný před mrazem, zde v květináči také drží své místo a vítá nové hosty.

Středobodem obývacího pokoje je rozsáhlý honosný krb. Svým vzhledem a ozdobnými detaily připomíná dobu antického Říma. Krbová římsa nese oblíbené dekorace a svícen pro navození atmosféry. Provedení v bílém mramoru s bočním dekorativním motivem působí až slavnostně. Černé kontrastní provedení vnitřní části starodávného krbu je propracované do nejmenšího detailu.

Velká skleníková okna v domě vytváří pocit uměleckého ateliéru. Dostatek přirozeného světla, jež proudí přes okenní tabulky, milují rostliny, a ty díky tomu prosperují. Prostor je však ideální i k vytvoření vlastního ateliéru, který svým dekorem a květinami bude skvělou inspirací pro tvorbu.

Dokonalé útulné posezení se ukrývá v boční části kuchyně. Posezení s výhledem do zahrady nabízí opravdovou relaxaci v teple domova. Vintage nábytek v podobě dřevěného stolku nebo tkaného křesla přirozeně spojuje interiér s exteriérem. Stejně jako rostliny a květiny, které můžeme vidět jak venku, tak uvnitř. Tabulková okna s bílými rámy dodávají interiéru rustikální vzhled s nádechem svěžesti a extravagance. Zkrátka a dobře, kdo by neuvítal život v obležení přírody.